FOTOD ja VIDEOD: Tugeva maavärina üle elanud Alaska turistid ja kohalikud teevad sotsmeediasse postitusi otse kaose keskelt

 (9)
Poolitatud koolid, räsitud kohtumajad, purunenud teed
FOTOD ja VIDEOD: Tugeva maavärina üle elanud Alaska turistid ja kohalikud teevad sotsmeediasse postitusi otse kaose keskelt
ˇFoto: Twitter

Eile õhtul mõõdeti Eesti aja järgi kell 19.29 Alaskas 7-magnituudine maavärin. USA osariigi rannikualadele anti ka tsunamihoiatus, mis praeguseks on tühistatud. Küll aga põhjustas maavärin väga suuri purustusi ja kaose, selgub kohalike ja turistide sotsiaalmeediasse postitatud fotodest ning videomaterjalist.

Näiteks vahendas Josh Bierna videos, et maavärin lausa poolitas tema kodukooli:

Lisaks postitati videosid ka teistest koolidest, kust evakueeriti inmesi ja mis said tõsiseid kahjustusi:

Samuti postitasid inimesed pilte ja videosid erinevatest maanteedest, mis olid justkui noaga puruks lõigatud:

Samuti postitati video Alaskas asuvast Anchorage`i rahvusvahelisest lennujaamast, mis sai tõsiseid veekahjustusi:

Inimesed erinevates poodides ja kohvikutes filmisid ja pildistasid aga olukordi, kus asjad kukkusid riiulitelt:

Purustustest ja kaosest ei pääsenud ka kohalik uudistejaam, kontorid ja ka kohtuhoone:

Seotud lood:

USA Geoloogiauuringute keskuse hinnangul oli maavärina kese umbes 11 kilomeetrit põhja suunas osariigi suurimast linnast Anchorage'ist, vahendab BBC. Esialgsele ligi 41-kilomeetrisele värinalainele järgnesid mitmed järellainetused.

Osariigi kuberner Bill Walker kuulutas välja eriolukorra, vahendab CNN. Uudisteagentuuri andmetel maavärinas hukkunuid või kannatanuid ei ole. Küll aga on kahju saanud hooned ja sõiduteed.

Anchorage'i mõlemad haiglad on kandnud kahjusid ning neli lennujaama on suletud. Anchorage'is elab ligi 300 000 inimest ning selle ümbruses veel sada tuhat.