FOTOD JA VIDEOD | Itaalia loodus tärkab: pardid ujuvad Rooma purskaevudes ja delfiinid uudistavad sadamates

 (12)
Vaata Veneetsiat reaalajas!
FOTOD JA VIDEOD | Itaalia loodus tärkab: pardid ujuvad Rooma purskaevudes ja delfiinid uudistavad sadamates
Foto: Kuvatõmmis

Kogu Itaalia on jätkuvalt koroonaviiruse tõttu karantiinis ning samal ajal, kui optimistlikud itaallased rõdudel laulavad ja pilli mängivad, on kõikide suurlinnade tänavad inimtühjad ja turistid sealt kadunud, tehes taas ruumi loodusele.

Nii ongi maailmakuulsate Veneetsia kanalite vesi muutunud üle pika aja taas kristallselgeks — miski, mis oleks täiesti võimatu, kui seal tuhanded paadid igapäevaselt ringi vuravad. Vesi on lausa nii puhas, et seal võib näha taas kalu ujumas.

Veneetsia pole ainuke Itaalia linn, mis on saanud looduse tärkamist nautida. Näiteks märkasid inimesed Sardiinia saarel asuvas Cagliari sadamas, et delfiinid on sealsetesse vetesse naasnud ja saavad nüüd lõpuks ometi nautida paatidest tühja merevett. Samal saarel on nähtud ka metssigu linnatänavatel toitu otsimas.

Rooma purskaevudes veemõnusid nautivaid parte ei ole sealsed inimesed veel kunagi märganud, aga arvestades, et keegi nende suplemist ei sega, on see ju täiesti loomulik?

Sarnaselt Hiinale on koroonaviiruse leviku positiivsem külg see, et õhusaaste tase on ka Itaalias märkimisväärselt langenud ja õhukvaliteet seetõttu paranenud. Üleriigiline karantiin algas Itaalias 9.märtsil ja jätkub kuni 3. aprillini.

Seotud lood:

Vaata Veneetsias toimuvat reaalajas:

Allikas: Lonely Planet

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!