FOTOD JA VIDEO: Dubai uusarendus Meidan One purustab vähemalt viis maailmarekordit

 (7)
FOTOD JA VIDEO: Dubai uusarendus Meidan One purustab vähemalt viis maailmarekordit
Foto: Meydan City Corporation

Dubais ei lepi arendajad vähimaga kui maailma suurima, võimsaima või kõrgeimaga. Maailma kõrgeima pilvelõhkuja, võimsaima ilutulestiku ja suurima tehislaguuniga linna tahetakse ehitada keskust, mis purustab veel mitu maailmarekordit.

Maailma külastatuimaks turismilinnaks pürgiva Dubai südamesse rajatav hiigelkeskus saab esialgsete plaanide järgi 711-meetrise Dubai Toweri, mis on maailma kõrgeim korterelamu maailmas. 161. korrusel asuv restoran saab olema maailma kõrgeim (675 meetrit), keskusse ehitatakse maailma pikim siseruumides asuv suusanõlv (1,2 km), suurim "tantsiv purskkaev" (420 meetrit) ning maailma kõrgeim 360-kraadise vaatega platvorm (711 m).

Foto: Meydan City Corporation
Seotud lood:

Sel ajal, kui õues valitseb 45-kraadine kuumus, on võimalik 180 meetri kõrguselt nõlvalt alla suusatada või ostelda Meydan One Mall´i 540 000 ruutmeetril laiuvates poodides. Kokku on poode planeeritud 652.

Muidugi kuulub kompleksi ka veepark, millel on 300 meetri pikkune liivarand.

Foto: Meydan City Corporation

Uusarendusse saavad elama asuda ka 78 300 elanikku, kellest suur osa saab korteri maailma kõrgeimas korterelamus.

8,6 miljardit dollarit maksma minev 5 miljoni ruutmeetri põrandapinnaga kompleks tahetakse valmis saada 2020. aastal toimuvaks maailmanäituseks Dubais.