FOTOD | Itaalias tehti kruiisilaevast ajutine haigla


FOTOD | Itaalias tehti kruiisilaevast ajutine haigla
Foto: GNV / Facebook

Itaaliat on tabanud koroonaviirus kõige rängemalt — riiklikes haiglates puudub vajalik kogus voodikohti ja haigetega on täidetud ka haiglate koridorid ja arstide kabinetid. Ravipalatite nappuse tõttu kohandati ajutiseks haiglaks reisilaev MS Splendid.

Genova sadamasse sisse seatud ujuvhaigla projekt on suurepäraseks näiteks era- ja avaliku sektori viljakast koostööst ja suutlikkusest ekstreemsetes olukordades reageerida ning kiirelt ja bürokraatiavabalt asju ajada. Erinevate instutsioonide vahel ühendati jõud ja reisilaev kohandati haiglaks vaid mõne päevaga. Liguuria maakondliku terviseameti ja Itaalia päästeameti abiga organiseeriti pardale vajalik varustus, arstid ja eritehnika.

Foto: Regione Liguria, Facebook

Idee autoriks on vahemerel kruiise korraldav GNV Group, kes on varasemalt pakkunud sarnast abi aastal 2017, kui orkaan Maria laastas Kariibi mere saari. GNV pakkumine on jõus, kuni riigis kestab eriolukord ja vajadus ajutiste raviasutuste järele.

Foto: Regione Liguria, Facebook

Seotud lood:

Praegu on Splendidi pardale sisse seatud 25 üksikpalatit ning valmidus on olemas kiirelt veel 400 voodikoha loomiseks. Laeva autotekile on sisse seatud kiirabiautode sissesõidu ala ja intensiivravi osakond.

Foto: GNV, Facebook

Praegu reisijatepuuduses sadamas seisvaid laevu on plaaninud haiglateks kohandada ka mitmed teised kruiisidega opereerivad reisifirmad. Carnival Cruises on pakkunud USA valitsusele ja Saga Cruises Inglismaale oma valmisolekut, kuid nende osas pole veel kindlaid otsuseid tehtud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!