FOTO | Koroonaviiruse tõttu sündis kõige pikema lennu rekord! Kokku 16 tundi ja 30 minutit ning 15 715 kilomeetrit

 (12)
FOTO | Koroonaviiruse tõttu sündis kõige pikema lennu rekord! Kokku 16 tundi ja 30 minutit ning 15 715 kilomeetrit
Foto: Scanpix/AFP/ERIC PIERMONT

Kuna mitmed lennujaamad on oma lennurajad välislendudele sulgenud, pidi eile Air Tahiti Nui lennufirma lend Tahiti saarelt Pariisi jätma ära oma tavapärase vahemaandumise USAs, Los Angelese linnas ning lendama otse algsihtpunktist lõppsihtpunkti, kirjutab The National.ae.

Selle lennuga, mida muide võib põhimõtteliselt nimetada siseriiklikuks lennuks, sest Tahiti saar kuulub Prantsuse Polüneesia alla, teenis lennufirma ära ka koha maailmarekordite nimekirjas.

Lend TN64 lahkus Tahitilt kohaliku aja järgi kell 02:45 pühapäeva öösel (14. märts) ja lendas ilma vahemaandumiseta 15 715 kilomeetrit Pariisi Charles de Gaulle lennujaama kokku 16 tundi ja 30 minutit.

Seni oli maailma kõige pikim lend Singapore Airlines'i nimel: Singapurist Newarki 15 343 kilomeetrit.

Edaspidi lendab sama lend ajutiselt läbi Kanada ja Guadeloupe.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!