Euroopa uhkeimad butiikhotellid, kust sa enam kunagi lahkuda ei taha


Euroopa uhkeimad butiikhotellid, kust sa enam kunagi lahkuda ei taha
Foto: Borgo Santo Pietro

Butiikhotellid on justkui majutusmaailma catwalk'i-modellid: viimase peale klanitud, uhkesse rüüsse sätitud, iga nurga alt fotogeenilised. Olgu linnas või maal, mere ääres või mägedes, kuni 45 toaga hotellidest parimad on stiilsed, läikima löödud, loodud tähelepanu ja meeli köitma.

Hotellides ööbimist ei peetud kunagi teab mis luksuseks. Kui tahes mugavad hotellid ka ei olnud, ei tahetud neis pikemalt peatuda, sest need ei tekitanud kodust tunnet. Kuniks tegid ilma butiikhotellid, mis teevad aga just seda — tekitavad sinus koduse tunde. Kusjuures sellist luksust pole sugugi pikka aega nautida saadud. Butiikhotellide sünd ulatub 40 aasta tagusesse aega, kui 1978. aastal avas esimese neist — Blakesi — disainer Anouska Hempel.

Parimad butiikhotellid ei raba üksnes iluga, vaid arvestavad ka tänapäeva elustiiliga. Nii võib uhkematest neist leida eest jooga- või kokkamistoa, aga ka näiteks raamatukogu. Mis aga veel olulisem, need on tõeline paradiis privaatsusearmastajaile, kelle võivad suured hotellid kergesti inimpõlguriteks muuta. Millega siis rabavad Euroopa uhkeimad butiikhotellid?

Seotud lood: