Euroopa suurlinnad, kus on kõige odavam reisida

Tallinn on kallim isegi Moskvast!
Euroopa suurlinnad, kus on kõige odavam reisida
See on Euroopa kõige odavam linn puhkamiseks.Wikipedia

Euroopa „seljakotireisija“ indeks kõneleb suurtest hinnaerinevustest ühe kontinendi erinevates riikides ning linnades reisimisel. See annab hea ülevaate Euroopa kõige odavamatest linnadest - ja üllatab Tallinna kallidusega!

Seljakotireisija indeks moodustub järgnevatest näitajatest: ühe öö maksumus odavaimas võimalikus hostelis, mis on siiski soodsa asukoha ja heade arvustustega; kaks ühistranspordi sõitu ühes päevas; ühe tasulise linna vaatamisväärsuse või atraktsiooni külastus; kolm söögikorda ühes päevas; kolm odavat, kohalikku päritolu õlut või klaasikest veini päeva jooksul.

Kuigi einestamise ja alkoholi hinnad võivad linnasiseselt erineda, on põhjaliku võrdluse tulemusena välja toodud võimalikult täpsed „keskmised“ hinnad.

Kliki pildil, et näha kogu Euroopa kaarti koos hindadega.

Source: Matador Network

Tallinn aga on kogu Baltikumi kalleim linn ning selle põhjuseks peetakse siin üle lahe käivaid Soome turiste, kelle jaoks Eesti hinnad on ikkagi soodsad. Samuti on pealinn teiste Eesti linnade suhtes ebaproportsionaalselt suur ning ka kallim.

Seotud lood:

Tallinn hoiab tabelis 21. kohta (41 eurot päevas) ning on sellega kallim isegi Moskvast, Tenerifest, Prahast jt Euroopa linnadest.

Suurimad muutused reisimaksumustes tulenesid valuuta kursside langustest ja/või tõusudest. Kõik Euroopas kasutusel olevad valutaad kaotasid oma väärtust USA dollari suhtes – euro langes näiteks 15%, samas kui Norra kroon kukkus 20% USD suhtes. See teeb dollarites arveldajatele Euroopa praegu tavalisest soodsamaks reisisihtkohaks.

1. KIIEV

Odavaim linn indeksi järgi on Ukraina pealinn Kiiev. Kiiev on alati olnud odav võrreldes ülejäänud Euroopaga, kuid viimaste aastate konfliktide ja keerulise olukorra jätkudes riigis on visalt tõusmas ka hinnad. Väljastpoolt tulijale on aga Kiiev endiselt odav.

Valuuta: Ukraina grivna (UAH)
Hea ning odav hostel: Magic Bus Kiiev (65UAH/öö
Transport: 4.00
Söömine: 192.00
Joogid/meelelahutus: 96.00
Vaatamisväärsused: 10.00
Päevane reisija indeks: 385 grivnat ehk 15 eurot