Euroopa parimad rannad

 (10)
Zakynthos on üks nendest kohtadest, kuhu sel suvel Tallinnast otse lennata saab.
Zakynthos on üks nendest kohtadest, kuhu sel suvel Tallinnast otse lennata saab.Foto: Shutterstock

Kahjuks pole mitte ükski Eestis, ent paari saab Tallinnast isegi otselennuga!

Euroopa vanad ja kultuuri täis linnad on alati kõigi maailma rändurite unistuste sihtkohtade hulgas olnud - pole seega ime, et maailma 10 kõige enam külastatud riigi hulgast seitse Euroopas asub.
Aga kui teemaks on rannapuhkus, on Euroopa rannad teenimatult edetabelite lõppu surutud, mille tipus võidutsevad Kariibi mere ja Vaikse ookeani saared.

Euroopa randadest - alustades idüllilistest Kreeka ja Horvaatia liivarandadest ja lõpetades Islandi karmide ning kaunite rannaribadega - ei ole aga vähimatki põhjust üle või mööda vaadata, kui suvepuhkuse planeerimise aeg käes on.

LOE VEEL: Katkend uuest reisiraamatust "Minu Kreeta"

Seotud lood:

Euroopa rannad on nii eripalgelised ja põnevad kui Euroopa linnadki.

Ja mis on Euroopa randade juures kõige parem - puhkuse ajaks ei pea te välja valima neist ainult ühte! Paari nädalaga jõuate kindlasti käia mõnes, kuhu kunagi mõni imperaator liiva sisse jalajälgi jätnud on, seejärel päevitada ja ujuda teises, mille lähedale jäävad parimad Itaalia restoranid ning muretult jõuate veel kolmandassegi, näiteks mõne sini-valge Kreeka väikelinna külje alla.

Navagio, Zakynthose saar, Kreeka
Eresinine vesi kohtub säravvalge liivaga. See rand pakub kõigile midagi. Sportlikumad ja seiklusjanulisemad saavad sukelduda, snorgeldada, surfata, lohesurfata. Loodusfotograafid ei suuda oma kaameraid käest panna ning hedonistidele on seal piisavalt päikest, ruumi ja restorane.

LOE VEEL: 10 KÕIGE PAREMAT SAART KREEKAS

Elafoníssi rand, Kreeta saar, Kreeka Wikimedia