Euroopa esimene õllepurskkaev avati Sloveenias

 (2)
õlu
õluFoto: MICHAELA REHLE, REUTERS

Sloveenia idaosas asuvas Žaleci linnas avati hiljuti Euroopa esimene õllepurskkaev. Suurejoonelisele avamisele, mis hõlmas nii valgusšõud kui dramaatilist muusikat, kogunesid sajad õlleentusiastid.

Kurbusega tuleb aga tõdeda, et tegemist ei ole vabalt voolava märjukesekaskaadiga, mida võib-olla mõned õllesõbrad lootsid. Kesklinnas, turu kõrval asuval poolkaarekujulisel, humalat sümboliseerival õllepurskkaevul on kaheksa kraani, millest saab erinevat õlut.

Igaüks, kes tahab õlut mekkida, peab soetama 6 eurot maksva mikrokiust klaasi, millesse saab mahutada viis erinevat õllesorti, igaühte 100 ml. Klaas tuleb panna selle põhja ulatuva kraani alla, sealt lastakse täpne portsjon õlut. Pakutavate õllede hulgas on Laško Kukeci tume, Kratochwilli hele meeõlu ja Vizir IPA.

Linnapea Janko Kosi sõnul ei tohi lasta inimestel end täis kaanida, eesmärgiks on hoopis õllekultuuri edendamine. Kos loodab, et purskkaev, mida esmakordselt esitleti tegelikult juba 2014. aastal, viib Žaleci turismikaardile ning toob Sloveenia humalakasvatuspealinna kohale õllesõpru kogu maailmast.

Linna ümbritsevad humalapõllud, seal asub humalamuuseum, osaleda saab humalakorjamisel ja maitsta ka õllesid.

„Terviseks!“ või „Na zdravje!“ nagu sloveenia keeles öeldakse.

Allikas: lonelyplanet.com