Estravelleri lugejate postkaardid maailmast. Saada ka enda oma ja võida 65eurone kinkekaart!


Estravelleri lugejate postkaardid maailmast. Saada ka enda oma ja võida 65eurone kinkekaart!
Tõnu Tunnel

Reisiajakiri Estraveller ootab teie fotosid ja nendega seotud elamusi laiast maailmast. neli korda aastas loositakse "ostkaardisaatjate" seas välja kinkekaart. Vaata selle kevade parimad reisipostkaarte siit

Julge ja moodne Amsterdam

Amsterdam on väga põnev. Enamvähem teadsin, et seal ootavad ees kanalid ja valdavalt 4-5-kordsete majadega kvartalid. Teadsin, et Holland on rattakultuuri eestvedaja.

See, mis nägin, lõi ikkagi päris-päris pahviks. Peaaegu igal tänaval on kahes suunas eraldi rattarada. Rattureid on nii palju, et see tekitab siiani pisut hämmingut ja vaimustust. Valdavalt on need Opa- ja Omafiets (vanaema-vanaisa rattad) ehk meie mõistes tavalised linnarattad. Kanalite vahel uidates näeb väga toredaid kodusid ja pisut viltuseid maju. Väikeseid nunnusid kodusid ja läbi mitme korruse ülikõrgeid lofte. Aga arhitektuurihuvilisele on ka üksjagu moodsamat ja julgemat arhitektuuri, mida imetleda.

Seotud lood:

Pargid on suured ja kaunid. Vondelpark on mugavalt kesklinna lähedal ja seal pikutab kogu aeg palju inimesi, mänguväljakud on kodustest suuremad ja põnevamad, nii et lastega on ka lõbus. Aga ilusaim ja vist ka üks vanimaid parke on Beatrixpark. Mõned parginurgad on tõeliselt massiivsed ja heas mõttes tihedalt taimi ja puid täis, aeg-ajalt kalpsavad üle tee küülikud. Seal viibides oli tunne nagu liiguks ringi botaanikaaias.

Keda huvitab tasakaaluks moodsale linnale vana suurejooneline maalikunst, siis soovitan väga põigata muuseumi Stedeijk.