EI TASU MINNA | Maailma kõige hullemad turistilõksud, kus kohalikku elu ja kultuuri näha ei saa

 (20)
EI TASU MINNA | Maailma kõige hullemad turistilõksud, kus kohalikku elu ja kultuuri näha ei saa
Orlando, FloridaFoto: Pixabay

Mida sina soovid reisides näha, kas kohalikku elu-olu või teisi turiste ja ohjeldamatult suveniiripoode? Kui eelistad esimest, siis need 15 reisisihtkohta pole sinu jaoks. Vähemalt kohe kindlasti mitte turismihooajal.


Reisile minnes on paljude jaoks oluline kohaliku elu ja kultuuriga kohtumine. Turistilõksudes aga leiad eest alati ühesuguse nänniäri ja rahvusvahelise turistide seltskonna. Olukord on enamiku nende sihtkohtade puhul hooajaväliselt siiski oluliselt parem — nii et kui neisse paikadesse reisid, ära kindlasti vali reisiajaks turismihooaega.

Redditi reisifoorumis selgitasid foorumiliikmed välja, millised võiksid olla maailma kõige turistilikumad kohad, kus rahvusvaheline seltskond, tüüpilised odava suveniirinänni poed ja kohalike puudumine on iseloomulik. Tavaliselt kipuvad need turistilõksud muutuma ühesugusteks ükskõik kus maailmas. Poes müüakse samasugust nänni Hiina käsitöömeistritelt, baarid ja restoranid pakuvad maailma keskmisele maitsele mõeldud kiirtoitu, tänaval sagib ikka samasugune kirev seltskond puhkajatest ning üsna samasuguste nippidega üritatakse uimane välisturist kiirelt rahast tühjaks lüpsta.

Noolega paremale liikudes näed, mis on kõige turistilikumad kohad maailmas — mitmes neist oled sina käinud? Kui oskad nimetada veel mõnda, anna kommentaarides teada!

Fotod: Pixabay