EHMATAVAD KAADRID: RyanAiri, EasyJeti ja teiste lennufirmade lennukid üritavad Briti lennujaamas 65 km/h puhuva tuulega maanduda

 (12)
EHMATAVAD KAADRID: RyanAiri, EasyJeti ja teiste lennufirmade lennukid üritavad Briti lennujaamas 65 km/h puhuva tuulega maanduda
Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Hiljuti avaldatud videkaadrid näitavad olukordi, kus Inglismaa lennujaamas üritavad mitmed lennukid tormiga maanduda ja õhku tõusta.

Väljaanne Ladbible vahendab videosid, kus on näha lennufirmade BMI, EasyJet, RyanAir ja Emirates lennukeid keset hiljuti möllanud tormi Diana Newcastle`i lennujaama maandumas.

Kaadrid on üles võtnud 20-aastane aednik ja lennundusfänn Jonathan Winton, kelle sõnul oli toona tuulekiirus vähemalt 40 miili tunnis ehk ligi 65 km/h.

"Olen suur lennunudsfänn ja minule oli see vapustav vaatepilt, aga neile, kes põevad lennuhirmu, neile on see ilmselgelt päris jube vaatamine," kommenteeris Winton.

Torm Diana kohta tuli hoiatus Briti ilmateenistuselt juba nädala alguses, siis hoiatati kohati kuni 130 km/h puhuvate tuulte, suure vihmasaju ja reisikatkestuste eest.

Newcastle`i lennujaama kõneisiku sõnul aga nende teada ühtegi lendu tormi tõttu ära ei jäetud.

Väljaanne meenutab ka, et alles eelmisel nädalal kohutas inimesi avalikuks tulnud kaadrid reisifirma TUI lennukist, mis üritas Bristoli lennujaamas tormiga Callum maanduda. Piloodil oli väga suur raskusi lennuki otse hoidmisega ning masin maanduski lõpuks pooleldi küljega.

Vaata videoid Newcastle`i ja Bristoli lennujaamades keset tormi maanduvatest lennukitest siit!