Eestlaste suvesihtkohtade TOP 10

 (3)
türgi
türgiFoto: Shutterstock, Shuttesrtock

Estravel avaldab vahetult enne iga hooaja algust Eesti klientide populaarsemate reisisihtkohtade edetabeli algavaks hooajaks. Täna avaldatud suvehooaja (01.06-31.08.2016) sihtkohtade edetabel on järgmine:

Estraveli klientide suvehooaja reiside sihtkohtade TOP 10:
1) Kreeka
2) Bulgaaria
3) Hispaania
4) Itaalia
5) USA
6) Türgi
7) Prantsusmaa
8) Saksamaa
9) Horvaatia
10) Portugal

Kreeka juhib edetabelit juba teist aastat järjest. Suurem osa Kreekasse suunduvatest turistidest lähevad mõnele Kreeka paljudest saartest ja ei veeda mandri-Kreekas ühtegi hotelliööd.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga toon välja kolm peamist trendi:
1. Türgi on langenud teiselt kohalt kuuendale kohale, peamiselt põhjuseks on turvalisuskuvandi muutumine. Samas on Türgi kuurortides olukord rahulik ning klientide tagasiside positiivne, sest tajutakse turistide hulga vähenemist ja kohapealse teeninduse kvaliteedi tõusu.
2. Suurenenud on huvi Bulgaaria päikesereiside vastu. Kasvanud nõudlus on seni üheks Euroopa soodsaimaks puhkusesihtkohaks peetud Bulgaarias kohapealset hinnataset tuntavalt kasvatanud.
3. USA positsioon on kolm kohta tõusnud tänu soodsatele lennuhindadele, otselendudele Helsinkist Miamisse, tarbijate suurenenud ostujõule ning Florida ja California infrastruktuuri erilise sobivuse tõttu individuaalseks perepuhkuseks.

Seotud lood:

Juunist augustini on kõikides sihtkohtades tipphooaeg ja klientidel tuleb arvestada kõrgemate hindade ja suurema turistide arvuga.

Estravel AS on Eesti ja Baltimaade suurim ja vanim lennuagentuur, hotelliagentuur ja reisibüroo, millel täitub käesoleval suvel 28. tegutsemisaasta. Eraisikute poolt oostetakse kõige rohkem lennupiletid ja hotellimajutust eraldi. Reisipaketid moodustavad Estraveli kogumüügist 10%, sealjuures eraisikute ostumahtudest 20%. Estravel kuulub sajaprotsendiliselt Eesti kapitalile.