Eestlased saavad nüüdsest Katari reisida viisavabalt

 (10)
Eestlased saavad nüüdsest Katari reisida viisavabalt
Foto: Vida Press

Alates 9. augustist on 80 riigi kodanikel võimalik viisavabalt Katari reisida. See võimalus kehtib nüüdsest ka Eesti kodanikele – viisavabalt on võimalik riigis viibida maksimaalselt 90 päeva 180-päevase perioodi jooksul, mille jooksul on võimalik korduvalt riiki siseneda.

Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend sõnas, et see on Eesti reisijate jaoks väga rõõmustav uudis. “Katari viisa saamine oli eestlaste jaoks pikka aega sisuliselt võimatu. Mõned aastad tagasi oli isegi lennuvälja transiittsoonis veedetav aeg piiratud maksimaalselt 8 tunniga.”

“2016. aastast alates on olnud võimalik Qatar Airwaysiga lennates siiski ühel lennusuunal taotleda tasuta kuni 96-tunnist transiitviisat. Siis oli vajalik ankeetide täitmine internetis ja passikoopia edastamine. Lisaks kehtisid ajalised piirangud viisa taotlemise ja Kataris viibitava perioodi osas. Kõigil marsruutidel tasuta viisat ei pakutud ja oleme näinud ka taotluse tagasilükkamist,” lisas Saarend.

Nüüd pole reisijatel enam tarvis viisa eelneva vormistamise pärast muretseda – Kataris viibida lubatud aeg on pikem ja reisima ei pea tingimata Qatar Airwaysi lendudega, sest viisavabastus kehtib ka teiste lennufirmade reisijatele. Ainus nõue on, et pass peab riiki saabumisel kehtima üle 6 kuu.

Lähis-Idas Pärsia lahe rannikul asuva Katari turismi ja majandust on mõjutanud Egiptuse, Bahreini, Saudi-Araabia ja Araabia Ühendemiraatide poolne diplomaatiliste ja majanduslike sidemete katkestamine.

Tõenäoliselt soovitakse viisanõuete leevendamisega Katari turismi elavdada ja näidata, et riik on külastamiseks jätkuvalt rahulik ja turvaline koht.