Eestlased Austria suusakuurortis karantiinis: kui uudised teatavaks tehti, aeti kõik mägedelt minema ja linn oli täis paanikas turiste

 (8)
Eestlased Austria suusakuurortis karantiinis: kui uudised teatavaks tehti, aeti kõik mägedelt minema ja linn oli täis paanikas turiste
Foto: erakogu

"Kui neljapäeval oli veel teada, et saame hooajale rahulikult uueks nädalaks kriipsu peale tõmmata, andis Austria liidukantsler reedel teada, et leviku peatamiseks tuleb käsile võtta ekstreemsemad meetmed ja seda kohe," räägivad Austria suusakeskuses St. Anton hooajatööd tegevad eestlased Marta ja Adam Georg, kelle töö ootamatult otsa lõppes, sest suusakeskus pandi viirusehirmus kinni.

Kui seal puhkavatel turistidel lubati lahkuda, siis kohalikud inimesed ja hooajatöölised, kes on viirusega paratamatult tööl olles rohkem kokku puutunud, jäävad kaheks nädalaks (kuni 28.03) karantiini ning pääsevad minema, kui selle aja jooksul sümptomeid ei kujune. “Kohe, kui uudised teatavaks tehti, aeti kõik mägedelt minema ja linn oli täis paanikas ning pakitud kohvritega turiste, praeguseks on turistid vist jõudnud pageda,” avaldab Marta.

Juba järgmiseks päevaks olid tänavad tühjemaks jäänud ja linnatänavatel seal võib kohata vaid karantiini jäänud inimesi. “Kõik asutused on kinni, aga pood peaks lahti püsima, seega nälga siin väikeses külakeses jääma ei peaks,” kinnitab ta.

Siiski on eestlastele öeldud, et ööbimiskohast tohib lahkuda vaid juhul, kui minnakse poodi, apteeki või koeraga jalutama ning ringi võib liikuda vaid koos nende inimestega, kellega koos elatakse ja maksimaalselt viiekesi koos. “Tulevatel nädalatel kavas palju lauamänge ja filme, matkama enam ei tiku, sest matkajaid ähvardatakse trahviga."

Seotud lood:

Suusakuurortis lõksus olevad eestlased ebamugavust tunda veel ei oska “Võib-olla on pigem isegi kergendus, et ei pea lennujaamadesse trügima minema. Kuidas asi kujuneb, näeb juba tulevatel päevadel,” lisas Marta. “Kolmanda ringi inimestega me ilmselgelt praegu kokku ei puutu ja oleme ettevaatlikud.”

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!