Eestis on nüüd kaheksa atesteeritud ravispaad


Soojad pingid lõõgastumiseks.
Fra Mare soojad pingid puhkamiseks.Foto: Tiit Mõtus

Kaheksa ravispaad on nüüd vastava komisjoni poolt tunnistatud vastava järgu ravispaaks, millest klient peaks saama ettenähtud kvaliteediga teenuseid.

Täna said viieaastase järgutunnistuse kaheksa Eesti ravispaad, mis vastavad kolmanda ja neljanda järgu kvaliteeditunnustele. Seitse ravispaad uuendasid oma tunnistust, lisandus ka üks esmataotleja.

„Tegu on Spaaliidu algatusel loodud järgusüsteemiga, mis on mõeldud ravispaadele, spaahotellidele ja heaoluspaadele," selgitas Eesti Spaaliidu tegevjuht Aire Toffer spaade järgusüsteemi, mis on loodud selleks, et kliendil oleks parem arusaam turul tegutsevate spaade pakutavatest teenustest ja nende kvaliteedist. "Kõik spaad ei paku alati võrdse kvaliteediga teenuseid. Ravispaa standarditele vastamine tähendab, et see teenusetase, mida klient eeldab valitud teenustelt, on järku omaval ettevõttel ka kindlalt täidetud."

Eelmisel aastal lõppesid ravispaade järkude kehtivused, mis anti esmakordselt välja 2008 aastal. Selle aasta esimestel kuudel külastas järgukomisjon neid spaasid, kes järgu taotlemiseks soovi avaldasid.

Kolmanda järgu ravispaa tunnustust omavad nüüdsest ravispaahotell Tervis ja Viiking Spa Hotell Pärnus, Toila Spa Hotell, Värska Sanatoorium & Veekeskus ning Fra Mare Thalasso Spa ning Spaahotell Laine Haapsalus. Uue taotlejana omistati ravispaa tunnustus Grand Rose Spa Hotellile Saaremaal. Neljanda järgu tunnustusele vastab Tallinna Viimsi Spa.

Seotud lood:

"Vahepealsel perioodil on kõik järgutunnuse kehtivust pikendanud spaad läbinud märkimisväärsed arendusi ja uuendusi," rääkis Aire Toffer sellest, mida järgukomisjon aasta alguse tehtud ringsõitudel nägi. "Nii on näiteks Pärnu ravispaahotell Tervis renoveerinud täielikult vesi-mudaravila ja värskenduskuuri läbisid nii ravikorpus kui hotellitoad. Viiking Spa Hotellil, Toila Spa Hotellil ning Tallinn Viimsi Spa’l on valminud juurdeehitused ja uued korpused, tänu millele on suurenenud hotellitubade arv ning lisandunud uued ravivõimalused. Põhjaliku uuenduskuuri on läbinud ka Fra Mare Thalasso Spa ja Spaahotell Laine."

Toila Spa hotell oli üks seitsmest, mis sai ravispaa kolmanda järgu. Foto: Priit Simson

Ravispaadele järgu andmiseks on moodustatud komisjon, kuhu kuuluvad EAS Turismiarenduskeskuse, ETFL-i, Kvaliteediühingu ja Eesti Spaaliidu esindajad. See järgukomisjon annab oma hinnangu kõikidele spaa nõuetele ja teenustele peale oma kontrollkäiku.

Ravispaades hinnatakse protseduuride ja hoolitsuste hulka ning spaateenuste valikut, nt ravivõimlemise võimalusi nii saalis kui basseinis. Ravispaas peab minimaalselt olema kolm eri tüüpi sauna ja piisava suurusega basseini. Samuti peab personal vastama teatavatele kriteeriumitele ning omama vastavat kvalifikatsiooni näiteks erivajadustega patsientide teenindamisel. Lisaks ravispaa järgunõuetele peavad olema täidetud ka hotellidele kehtestatud tingimused.