EESTI NAINE POLAARMATKAL | Kuidas teha endale lumest voodi?

Vaata videot: 5. osa
EESTI NAINE POLAARMATKAL | Kuidas teha endale lumest voodi?
Kuvatõmmis videost

Eelviimane matkapäev tervitas meid üsna keerulise rajaga, kus kukkumisest ei pääsenud peaaegu keegi. Järjekordselt kukutasin kelgult oma varustust maha, seekord oli selleks minu kaamera! Õhtul pidime valmistama endale lumevoodi, sest viimase öö veetsime me ilma telgita, tähistaeva all.

Vaata videot:

Fjällräven Polar on varustusetootja Fjällräveni poolt korraldatav 300-kilomeetrine kelgukoeramatk polaarjoone taga Põhja-Rootsis, mille eesmärk on näidata, et õige varustusega saab igaüks ekstreemsetes olukordades hakkama. 2019. aasta polaarmatkal oli osalejaid üle maailma — Argentiinast kuni Taiwanini, ning kõik said lumiste oludega seal arktilises maailmas suurepäraselt hakkama.

2019. aasta Fjällräven Polaril osales taas eestlane. 34000 häälega võitis Maiu Lünekund koha 2019. aasta polaarmatkale, kus enne teda on käinud vaid 2 Eesti esindajat. Nüüd on Maiul matkal käidud ning hing emotsioone täis.

Maiu valmistas oma reisikogemustest terve rea videosid, mida nüüd Reisijuhiga jagab, sest ka Reisijuhi lugejatel oli tähtis roll, et Maiu matkale hääletada. Lisaks mõjub praeguses suvesoojas sutsuke lumist kelgukoeramaterjali väga värskendavalt.