Ebamugavad riided? Vaata, mida lennukis kunagi kanda ei tohiks


Ebamugavad riided? Vaata, mida lennukis kunagi kanda ei tohiks
Shutterstock

Kui lennujaamas ringi vaadata ja keskenduda korraks sellele, mis inimestel seljas on, näeme väga erinevaid stiile. Tegelikult tuleks aga mõelda mitte niivõrd välimusele kuivõrd mugavusele. Reisi esimesel päeval peaksid riided olema võimalikult mugavad, sest sõidetakse lennukiga ja liigutakse palju.

Keerulised riided

Keeruliste riiete all võib silmas pidada igasuguseid riideid, mida on seljast keeruline ära saada või mis peavad istuma mingi täpse nurga all, et need oleksid mugavad ja sobiksid. Lennuki tualettruum ja istekoht on tavaliselt väga kitsas. Seetõttu ei ole mugavaim valik igasugused traksidega püksid ja riided, millel on palju lukke ja nööpe, mis võivad igale poole kinni jääda. Samuti ei soovitata kanda väga madala värvliga pükse või lühikesi seelikuid.

Lemmikrõivad

Loomulikult on reisi esimesel päeval soov hakata seda kajastama sotsiaalmeedias ja teha võimalikult palju pilte, mida saab hiljem Instagrami üles laadida. Seetõttu pannakse selga oma lemmikriided. Tegelikult ei ole see kõige mõistlikum valik, sest nii lennukis kui ka lennujaamas võivad riided kergesti määrduda. Näiteks võib lennukis keegi sulle kogemata midagi peale ajada või on reisikohver kuskilt määrdunud ja riietega kokkupuutel määrib ka neid. Samuti on lennukis kitsas ja palju inimesi, kes tahes-tahtmata üksteisele vastu lähevad. Jäta oma lemmikrõivad parem järgmiseks päevaks.

Seotud lood:

Suverõivad

Suundudes soojale maale, pannakse juba lennujaama minnes suveriided selga. Tihti unustatakse aga ära, et lennukis on küllaltki jahe. Seetõttu tasuks esimesel päeval, kui ees ootab lennusõit, panna selga pikad püksid ja kaasa võtta kampsun või jakk. Minnes lennukisse aga õhukeste riietega, võib juhtuda, et jääd haigeks. Keegi ei taha aga haigestuda reisi esimesel päeval.

Plätud

Nagu ennist mainitud, siis lennukis on tihti külm. Plätud on aga õhukesed ja nii võib jalad ära külmetada. Inimene jääb kergesti haigeks ka siis, kui üla- ja alakeha temperatuur hakkab palju erinema. Samuti on plätud ebamugav valik, kui tuleb palju kõndida. Reisi esimesel päeval tuleb aga kõndimist küllaltki palju ette, sest lennujaamast on vaja ka hotelli jõuda ja nii edasi. Seetõttu tuleks valida mugavad jalanõud, mis on ka piisavalt soojad.

Sügelust tekitavad kangad

Mõned riided on mugavad ja näevad seljas head välja, kuid ajavad sügelema. Kuna lennukis on kitsas, tuleks selliseid riideid vältida ja eelistada hoopis rõivaid, mis on võimalikult kerged, mugavad ja ei aja kuskilt sügelema. Samuti on temperatuur lennukis küllaltki kõikuv. See muudab aga naha tundlikumaks, mis võib veelgi rohkem sügelust tekitada. Nihelemine häirib aga kõrval istuvaid inimesi.

Ebamugavad jalanõud

Päeval, mil ees ootab lennusõit, tuleks jalga panna võimalikult mugavad jalanõud. Kunagi ei tea, kui kaugel värav asub ja kui kaugele tuleb kohvriga liikuda. Samuti ootab sihtkohas ees lennujaam, kus võivad samuti olla pikad vahemaad. Niisiis tuleks valida võimalikult mugavad jalanõud.

Metalli sisaldavad riided

Mõned riided sisaldavad erinevaid kaunistusi, milleks on näiteks ketikesed või needid. Need võivad aga turvaväravas piiksuma hakata ja seetõttu segadust tekitada. Samuti võib kitsas kohas liikudes põhjustada erinevate kaunistuste ja ketikestega kampsun või pluus ebamugavust. Eelistada tuleks lihtsaid ja mugavaid riideid.

Tugev parfüüm

Kuna veedad lennukis mitu tundi aega teiste inimeste keskel ja ruumi on vähe, tuleks eelistada võimalikult tagasihoidlikku parfüümi. Arusaadav, et sulle meeldib lõhnaõli, mida kannad, kuid lähedal istuvatele inimestele ei pruugi see meeldida. Tugev parfüüm kandub aga üle lennuki ja seetõttu võib põhjustada teistes reisijates pahameelt.

Liiga suured riided

Ühtpidi võivad suured riided olla mugavad ja mõnusad, kuid samas võivad need tekitada turvameestes kahtlust, et proovid midagi peita. Seetõttu tasuks lennukile minnes pigem vältida ülemääraselt suurte riiete kandmist. Samuti võib liiga suurte riietega kitsal istekohal ebamugav olla.

Lennukis tasub kanda riideid, mis on võimalikult mugavad ja istuvad hästi seljas. Samuti on mõistlik panna selga mitu kihti riideid, sest nii on alati võimalik midagi ära võtta, kui peaks palav hakkama.

Allikas: thelist

VAATA LISAKS: TOP 18 | Vaata, miks reisil olles haigeks jääd

VAATA LISAKS: TERVISLIK | Loe, kuidas reisimine su tervisele hea on

VAATA LISAKS: KASULIK | Kuidas ülipikk lennureis üle elada

VAATA LISAKS: LAISA REISIJA NIPID: Vaata, kuidas reis võimalikult mugavaks muuta