Burano - ilmselt kõige värvilisem linn maailmas

 (2)
Burano - ilmselt kõige värvilisem linn maailmas
Eredavärvilised majad on saare suurim vaatamisväärsus.Foto: Wikipedia

Burano on Põhja-Itaalias Veneetsia lahes asuv saar ja sellel olev linnake, mis tuntud eredavärviliste hoonete poolest. Õieti on tegemist omavahel sildadega ühendatud neljast saarest koosneva kogumiga.

Burano jääb Veneetsiast seitsme kilomeetri kaugusele, sõit sinna võtab kohaliku vaporetti-nimelise mootorpaadiga 40 minutit.

Buranos elab 2800 inimest ning ajalooliselt on linn jaotatud viieks piirkonnaks, umbes sarnaselt Veneetsia ajaloolisele keskusele. Algselt oli saartekogumikus viis saart, iga osa vastab ühele neist. Kuuendaks piirkonnaks loetakse naabruses asuvat Mazzorbot.

Asustus on Buranos väga tihe, pea kogu saar on hoonetega kaetud. Ja just eelkõige nende poolest on saar tuntud. Majad on väikesed, väga värvilised ja kunstnike seas populaarsed.

Majade värvimisel tuleb järgida ammusest ajast pärit süsteemi. Kui keegi tahab oma maja üle värvida, tuleb saata taotlus valitsusasutusele. Too siis vastab, millised värvid selle konkreetse hoone puhul lubatud on.

Kuid vaatamisväärsusi, mida saarel külastada, on veelgi: längus kellatorniga San Martino kirik, kus asub 1727. aastast pärit Giambattista Tiepolo maal; Santa Barbara palvela; pitsimuuseum ning -kool.