Baltikum jälle teleekraanidel! Netflix valis oma järgmise seriaali filmimispaigaks samuti Vilniuse

 (1)
Baltikum jälle teleekraanidel! Netflix valis oma järgmise seriaali filmimispaigaks samuti Vilniuse
Foto: Go Vilnius

Paistab, et peale seda, kui HBO otsustas filmida hittseriaali "Tšernobõl" just Leedus, avastasid selle kauni paiga enda jaoks ka teised suured teletegijad, sest just Leedu pealinn Vilnius ja selle 70ndatel ehitatud piirkond Šeškinė saab olema Netflixi seriaali "Young Wallander" võttepaigaks.

Vilnius ja Šeškinė kajastuvad Henning Mankelli raamatute põhjal valmivas seriaalis võttepaigana, kuid vaataja jaoks on tegemist Rootsi linna Malmöga, kus peategelane, detektiiv Kurt Wallander, elas. Sarja produtsendid kiitsid Vilniust ja Šeškinė'd ning tunnistasid, et sel piirkonnal on tohutu potentsiaal filmitegijate jaoks tänu selle eriilmelistele tänavatele, inimtühjadele vanglatele, trendikatele restoranidele ja põnevale maastikule ning filmisõbralikule keskkonnale.

Kurt Wallanderi lugu leiab aset kaasaegses Rootsis, kus tänaseks ikooniliseks saanud detektiivi tegelane, hiljuti kooli lõpetanud politseiohvitser töötab oma esimese juhtumi kallal, püüdes samal ajal saada hakkama ka iseenda isiklike ja professionaalsete väljakutsetega.

Kui muidu võlub Vilniuse linn turiste just oma ajaloolise vanalinna ja arhitektuuriga, siis "Young Wallander" näitab linna teist külge: seda, kus elavad paljud linnaelanikud.

Kas oled Šeškinė's käinud või on sinu reisid samuti vaid Vilniuse kesklinnaga piirdunud?