Autoga ei saagi treppi: need on kaheksa hotelli, kuhu jõudmiseks tuleb rohkem vaeva näha


Autoga ei saagi treppi: need on kaheksa hotelli, kuhu jõudmiseks tuleb rohkem vaeva näha
Hotell Taj Lake Palace.Foto: (CC) Dennis Jarvis / Wikipedia

Kui tahad veeta puhkuse tõeliselt eraldatud kohas, kuhu suure reisikohvri vedamine on tülikas ja kuhu takso ei vii, siis siin on valik tõelistest ääremaa-hotellidest.

Everest View Hotel, Nepal

Foto: (CC) Uwe Gille / Wikipedia

Muidugi on kõige eraldatumad hotellid mägedes. Kõige raskem saab olema ligipääs kõige kõrgemates mägedes asuvatele askeetlikele majutuskohtadele. Everest View Hotel ongi maailma kõige kõrgemal asuv hotell - merepind jääb 3880 meetrit allapoole. Nagu nimi ütleb, siis hotellist maailma kõrgeim tipp juba paistab.

Kohale saab sellesse majutusasutusse jalgsi, hobuse või lennukiga. "Transfeer" lennujaamast võib toimuda ka kopteriga. Kõigepealt aga peab lennukiga Kathmandust hotelli lennuväljale lendama - see võtab aega 50 minutit. Kuid oma kohvritega pole lennujaamast võimalik niisama lihtsalt numbritoa pehme voodini jõuda - veel peab lennurajalt jalutama ligi 45 minutit mägirajal, mis on küll hästi hooldatud, aga järsu tõusuga. Kui pole jaksu selliseks pingutuseks, võib lennuväljale tellida järele kopteri, mis viib hotelli juurde mõne minutiga.

Taj Lake Palace, Rajasthan, India

Foto: Taj Hotels, Resorts and Palaces

Maailma kõige romantilisemaks hotelliks nimetatud Taj Lake Palace asub, nagu ingliskeelne nimigi vihjab, järves. Ainuke võimalus hotelli pääseda on võtta paat. Rajastani kuninglikus stiilis majutusasutuses Pichola järvel on luksuslikud numbritoad, marmorist helevalged seinad ja lilledega kaetud tiigikesed siseõues. 18. sajandil printsile kuulunud lossist korraldatakse meeldejäävaid päikeseloojangureise järvele.

Tree Hotel, Norbotten, Rootsi

Treehoteli peegelkuubist tuba puu otsas. FOTO: Peter Lundstrom, WDO – www.treehotel.se

Magamaminekuks tuleb selles majutuskohas ronida puu otsa. Pesaks on peegelklaasist kuup, mis seest välja vaadates on läbipaistev.

Need puu otsa ehitatud hotellitoad on tuttavad paljudest arhitektuuriväljaannetest ja esinevad ka maailma veidraimate ehitiste edetabelites. Kaugel Põhja-Rootsis asuv öko-öömaja pakub numbrituba "sinises kookonis", "peegelkuubis", "linnupesas" ja "UFOs". Olemas on saun, transport käib ka koerarakenditega ja hobustega.

Kõigepealt aga tuleb maanduda lennukiga Luleå lennujaamas, kust on 100 kilomeetrit autosõitu Treehoteli "baashotelli", milleks on Britta’s Pensionat. Oma puu otsas asuvasse tuppa tuleb ette võtta väike jalutuskäik kargel Põhja-Rootsi maastikul.

Berkeley River Lodge, Austraalia

Foto: Berkeley River Lodge

Lääne-Austraalias on tohutud tühjad maa-alad, kus pole teid ega asustust. Keset seda tühjust asub luksuslik hotell nagu viirastus. Ligi saab eralennuki, laeva või helikopteriga. Krokodill Dundee stiilis majutus pakub luksust keset tühjust, kus ühtki juhuslikku möödujat kunagi akende alla ei satu. Viietärniteenindus on ümbritsetud metsiku looduse, täieliku rahu ja eraldatusega. Metsikult kallis hotell aitab tõesti tsivilisatsioonist nii eemale tõmbuda kui võimalik, jättes võimaluse käia ekskursioonidel delfiine vaatamas ja rannajuga imetlemas.

Burgh Island Hotel, Devon, Suurbritannia

Omapärase veesõidukiga saab hotelli. Foto: (CC) Chris Downer / Geograph.co.uk

Kaardilt vaadates võib Burgh tunduda pigem poolsaare moodi saar, kuhu viib isegi tee. Tegelikult pääseb aga hotelli mandrilt kohale masinaga, millesarnaseid Eestis kasutatakse vahest Vilsandis - meretraktoriga. Burghis aga on need väga kõrgel platvormil ja spetsiaalselt meres kulgemiseks ümber ehitatud.

Art-deco hotell saarel on mõõna aegu ka peaaegu omal jalal ligipääsetav, kuid siis peab arvestama, et kiirelt merevesi ei tõuseks. Hotellis on peatunud kuulsad näitlejad ja kirjanikud.

Jules’ Undersea Lodge, Florida, Ameerika Ühendriigid

Foto: Jules Undersea Lodge at Key Largo Undersea Park

Kui tahad katsetada tavalisele inimesele eriti raskesti ligipääsetavat magamiskohta vee all, siis Floridas asuv allveemajutus sobib selleks hästi. Võib võtta kolmetunnise veealuse eine või toa terveks ööks. ise tuleb kohale sukelduda.

6,5 meetri sügavusel asuv numbrituba sisaldab magamistube, ühist ruumi ja jagatud vannituba. Sissepääs käib basseini kaudu keskmisest moodulist, mis ühendab magamistube. Isegi pitsat saab vee alla tellida. Ööbima saab minna ainult vastava sukeldumislitsentsiga, mis lubab nii sügavale sukelduda.

Space Hotel, Maa orbiidil

Foto: (CC) Skeeze / Pixabay

Kosmoselaeval Sojuz avatav kosmosehotell võtab esimesed külalised vastu küll alles 2016. aastal (kui ikka kõik läheb plaani järgi) ning raha peab olema võimalikul üübijal ülearu väga suurtes kogustes. Kahepäevane ööbimine Sojuzis koos "transfeeriga" Maalt läheb maksma 680 000 eurot, vaade koduplaneedile avaneb selle raha eest illuminaatorist 350 km kõrguselt. Kui maksta lisaks veel 135 000 eurot, saab kosmosejaama jääda viieks päevaks. Viie päeva jooksul tehakse maakerale tiir peale 77 korda. Hinna sisse kuulub iseenda väljahingatud õhu uuesti sissehingamine läbi puhastusseadmete ning ka puhast vett valmistatakse külaliste enda läbitöötatud uriinist.

Moonhouse, Kuu

Illustratsioon: Mathias Öhlander

Islandi reisifirma Bungalo pakub 78 euro eest majutust Kuul, kuhu kavatsetakse rajada tüüpiline rootsipunane majake. Esimesed turistid võivad end sisse seada oktoobris 2015. Konks on aga selles, et kohale peab ise saama.

Kui Kickstarteri keskkonnas suudetakse koguda esimeses etapis vähemalt 250 tuhat dollarit prototüübi valmistamiseks, siis läheb kuumajutuse projekt töösse. Kokku on vaja 15 miljonit dollarit, et majake Kuule lennutada ja püsti panna. Majas saab olema kaks
magamiskohta ja söögiriistad, lubab majutuse pakkuja lisaks unikaalsele
vaatele, mis avaneb kuumaastikule ja koduplaneedile.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.