Ära võta hotellist seepi kaasa, sellega saab elusid päästa

 (5)
Ära võta hotellist seepi kaasa, sellega saab elusid päästa
Foto: Alvhemmakleri.se

Kui sa oled tüüp, kes kogu hotelli vannitoas leiduva kraami – seebid, kreemid jm – lahkudes koju kaasa pakid, siis mõtle ümber. Eriti kui asi puudutab seepi. Sest seebi taaskasutamine aitab elusid päästa.

Organisatsioon Clean the World on alates 2009. aastast töötanud selle nimel, et kasutatud seebitükid hotellidest kokku koguda, ümber töödelda ja jagada maailma vaeseimates piirkondades elavatele inimestele, kes seebiga pestes antisanitaarsetest tingimustes levivaid haigusi ennetada saavad. Tulemus on tore – seepi ei visata prügikasti ja haigestumus ning suremus langevad.

Clean the World asutaja Shawn Seipler leidis seebikogumise mõtte oma sagedastel tööreisidelt, kus ta ühel hetkel märkas, et seebid võetakse hotellide vannitubades küll pakendist välja ja kasutatakse veidi, kuid enamus seebitükist jääb siiski alles ning toateenindajad viskavad selle lihtsalt ära. Iga päev heidetakse maailmas prügi hulka miljoneid seebitükke. Kui Seipler hiljem adus, et paljudes riikides piirkondades on korralik käte pesemine probleemiks ning seebiga käsi pestes saaks igal aastal ära hoida miljonite laste surma, tekkis tal mõte seepe koguma ja ümber töötlema hakata.

Praegu teeb tema loodud firma Põhja-Ameerikas koostööd 4000 hotelliga ning laienes 2014. aastal ka Aasiasse. Honk Kongi rajatud uus seepide ümbertöötlemiskoda steriliseerib ja töötleb seepi India ja Kagu-aasia abivajavate piirkondade jaoks.

Seotud lood:

Arengumaadesse tarnitakse enam kui 30 miljonit ümbertöödeldud seebitükki ning lisaks tehakse haigusi ennetavat tööd kodutute lastega. Organisatsioon võtab annetustena vastu ka šampooni, palsami ja puhastuspiima jääke, et valmistada neist hügieenitooteid inimestele, kes on sattunud looduskatastroofidesse. Sellistesse nagu näiteks oli 2015. aastal Nepaali maavärin.

Samas, Clean the World ei võta vastu aga pesemisvahendite väikeannetusi. Hotellikülastajad saavad oma panuse anda nii, et nad ei võta hotelli vannitoast seebitükki ja šampoonipudelit koju kaasa. Rahalised annetused ja vabatahtlik töö on aga oodatud.

Allikas: lonelyplanet.com