Ära tee rumalaid kulutusi: 9 asja, mida ei tasu kunagi lennujaamast osta

 (3)
Ära tee rumalaid kulutusi: 9 asja, mida ei tasu kunagi lennujaamast osta
Unsplash

Me kõik satume aeg-ajalt lennujaamadesse ja näeme mitmeid poode. Paljud neist tunduvad oma kauba poolest kutsuvad ja võib tekkida soov hakata raha kulutama. Küll aga leiduvad mõningad asjad, mida kindlasti ei tasu lennujaamast osta.

Maksuvaba kaup

Kuigi Duty-Free poed on kutsuvad ja jätavad meile mulje, et saame sealt paljud tooted just kui hea diiliga, siis nii see tegelikult pole. Üldiselt on lennujaamades siiski kaubad kallimad ja sama kehtib ka maksuvabade poodide kohta. Seetõttu tasub oma lõhnaõlid ja muu nänn osta kas internetist või linnast, kus on see kindlasti oluliselt odavam. Samuti võivad kaupmehed panna ka toodetele juurde sildid suurema hinnaga ning sinna lisada nii-öelda allahindlussildi, mis tegelikult pole allahindlus vaid toote pärishind.

Ära vaheta raha

Lennujaamade valuutapunktides on tavaliselt kõrgeimad kursid. Seda lihtsal põhjusel, et lennujaamades raha vahetavad inimesed on tihti seda kas unustanud varem teha või on hädas ja neil on misiganes põhjusel raha kähku vaja. Seetõttu on ka kursid kõrged, sest kellel häda suur, see vahetab raha niikuinii. Mõttekam on enne reisi planeerida ja raha aegsasti mujal ära vahetada, kus on parem kurss.

Pudelivesi

Vesi on kõige tavalisem jook ja see meeldib kõigile. Vesi on ka jook, mille müümisel lisandub kõige suurem juurdehindlus. Lennujaamad müüvad vett võrdlemisi kalli hinnaga. Samuti ei saa veepudeliga turvaväravatest läbi. Seetõttu tasub juua kodus ja veepudel osta alles peale turvaväravate läbimist, kui selleks vajadus on.

Seotud lood:

Suveniirid

Suveniire müüakse sõna otseses mõttes igal pool. Näiteks kui lähed Pariisi, pole mõtet lennujaamast osta esimese asjana Eiffeli torni miniversiooni või võtmehoidjat. Reeglina on lennujaamad arvestanud, et inimesed ostavad suveniire minema minnes, kui nad soovivad lähedastele midagi viia, kuid pole kogu reisi vältel midagi ostnud. Suurlinnades müüakse suveniire iga nurga peal ja neid saab palju odavamalt mõnest kõrvaltänava putkast.

Kaelapadi

Kui lennureis kestab keskmiselt näiteks kolm tundi, kas siis tõesti on seda kaelapatja vaja? Võib-olla on see rohkem emotsiooniost ja sellel puudub tegelik väärtus. Muidugi on sellega paar tundi mugav olla, ent hiljem see kas unustatakse lennukisse või jäetakse sinna lihtsalt maha, sest seda pole kuskile panna. Niisiis tasub kaelapadi jätta ostmata või küsida seda hoopis stjuardessilt. Mõnedel lennufirmadel on kaelapadjad olemas ja neid saab soovi korral küsida.

Restoranitoit

Lennujaamade restoranides müüdab toit ei pruugi olla halva maitsega, kuid on kindlasti üle hinnatud. Parem on süüa kõht enne lennukile minekut kodus täis või kuskil mujal ja maandudes uuesti süüa. Muidugi on erandeid, kui lend lükatakse edasi ja lennujaamas peab seitse tundi aega lihtsalt parajaks tegema, kuid reeglina nii ei juhtu. Samuti ei pruugi lennujaamade söögikohtades pakutav toit olla väga kvaliteetne või mitmekesine. Nimelt on ruum piiratud ja inimesed eelistavad pigem tee peale midagi kiiret kaasa haarata.

Internet

Suurtes lennujaamades on palju kohvikuid, mis pakuvad hoopis tasuta internetti. Üks suurimaid kohvikukette on Starbucks. Tavaliselt on Starbucksi kohvikutes tasuta internet. Niisiis tasub lennujaamas pigem üles otsida lähim Starbucks ja istuda hoopis seal. Kindlasti on ka teisi erinevaid kohvikukette, kes pakuvad tasuta internet.

Ajakirjad

Lennujaamades müüdavad ajakirjad võivad samuti olla ülehinnatud. Samuti pakutakse reisijatele vahel enne lennukile minekut värsket lehte. Muidugi võib ka oma kodust võtta vanu ajakirju-ajalehti kaasa, mis on siiani lugemata.

Parkimiskoht

Lennujaamade parklate hinnakirjad on tavaliselt kallid. Palju odavam on tegelikult jätta auto hoopis koju ja minna bussiga. Kui bussiga minna ei taha või on see kuidagi ebamugav, võta takso. Kindlasti tuleb taksoga edasi-tagasi sõit odavam kui jätta auto nädalaks-paariks lennujaama parklasse.

Allikas: SmartTravel

VAATA LISAKS: SÄÄSTA RAHA: 15 MÕISTLIKKU NIPPI, KUIDAS REISIDES RAHA KOKKU HOIDA

VAATA LISAKS: SEKS LENNUKIS | 12 staari, kes kuuluvad ühe miili klubisse