Aitame kaasmaalast! Eestlanna on kuulsa ja raske polaarmatka konkursil ronimas tipu poole

 (1)
Anna oma hääl!
Vabaõhumuuseumi jõulumaa avamine
Foto: Ahto Sooaru

"Kui teised soovivad minna puhkuseks palmi alla, siis mina olen nõuks võtnud teha enda varvastest pilt hoopis polaarjoone taga 20-kraadises pakases koerarakendis!"

Just nii kirjeldab oma hullumeelset soovi minna polaarmatkale eestlanna Maiu Lünekund. Nimelt osaleb ta tuntud polaarmatka konkursil Fjällräven Polar ning on hetkel põhjamaade regioonis teisel kohal. Teda edestab Mongoli päritolu rootslane.

"Tahan ise õppida, et seda teistegagi jagada, millist varustust seal ellujäämiseks vaja on, mis on muud külmaga seotud ohud, millega tuleb arvestada ning kas koerarakendi kelgus 10 tundi järjest sõites on paratamatu, et sõrmed-varbad kukuvad otsast ära," kirjeldab Marju Reisijuhile põhjusi, mis ta soovib minna meie külmast talvest veelgoi käredamasse kliimasse.

Kuna Rootsis ja Mongoolias on palju rohkem inimesi, siis vajab Maiu kõikide eestlaste tuge ja häält.

Hääletamine kestab kuni 15. detsembrini ning kõige enam hääli saanud võistleja saabki polaarmatkale. Hääletada saab siit!

Fjällräven Polari konkursi võitjad saavad võimaluse minna viiepäevasele koerarakendi sõidule Norra, Rootsi ja Soome piirialadel, mille jooksul sõidetakse läbi 300 km.