AirBalticu hirmutava juhtumi tuules: kas piloodil on õhus võimalik linnuparve vältida?

 (3)
Kokpit
KokpitFoto: Kairi Prints

Teisipäeval tegi Air Balticu lennuk maandumise, kuna sellele sõitis sisse linnuparv. "Ringvaate" stuudios käis 17-aastase kogemusega piloot Toomas Uibo, kes ütles, et linnud on lennunduses tõesti probleem ja lisas, et kui väiksel lennukil on võimalik linnuparvest veel mööda manööverdada, siis suurel lennukil pole paraku suurte kiiruste tõttu selles olukorras midagi teha, vahendab ERR.

"Eriti stardil ja maandumisel, sest teatavasti neid 10 kilomeetri kõrgusel ei lenda. Aga tõepoolest, see oht olemas ja ma ütleksin, et tänapäeva lennukile kuldnokaparv ei tohiks küll midagi teha. Need on liiga väikesed linnud, et lennukile tõsist kahju teha," ütles Uibo.

"Me võime selle linnu kaalu korrutada ka sajakordseks, siis me saame selle jõu teada," lisas Uibo.

24. septembril toimus Riia kohal intsident, kui AirBalticu Viinist Riiga saabunud lennuk põrkas maandumisel kokku lindudega.

Lätikeelse Delfi andmetel oli lend #BT432 just Riia lennujaamale lähenemas, kui kokkupõrge toimus. Juhtunu tõttu sai kannatada lennuki ninaosa ja radar.

Lennufirma esindaja kinnitas Läti Delfile intsidendi toimumist ja selgitas, et pärast maandumist otsustati Airbus A220-300 lennukile viia läbi süvakontroll.

Vaata fotot AirBalticu katkisest lennukist siit.