7 tunnust, mille järgi aru saada, et oled jõudnud tõeliselt halba hotelli

 (3)
11RT09JUN11V10
Foto: Raivo Tasso

Said suurepärase hinnaga hotellitoa. Loodame, et seekord oli tegemist lihtsalt superpakkumisega - paraku on odavad hotellid tihti odavad põhjusega.

Odavad hotellid on oma hinna alla saanud mitmel põhjusel. See, et asukoht pole südalinnas, võib väsinud rändurit veel üldse mitte nii palju häirida ja tärnihotellile vastavad ruutmeetrite arvud või lae kõrgus pole korraliku une jaoks ka nii oluline.
Kuid on asju, mida siiski ei saa hotellile andeks anda. Siin ongi need 7 tunnust, mis vihjavad: oled saabunud tõeliselt halba hotelli, kust esimesel võimalusel tasuks jalga lasta!

1. Ebameeldiv või kahtlane lõhn või lausa jäle hais

Tavaliselt viitab see kokkuhoiule koristamises. Ilmselt pole ka remonti kaua tehtud. Hotelli töötajad ise võivad sellega olla harjunud, aga külalistele paljastab see tegeliku olukorra hotelli puhtusest.

2. Katkised uksekäepidemed ja lukud

See viitab hotelli kehvale turvalisusele. Võimalik, et numbritubadesse on sisse murtud. Võimalik, et murtakse ka siis, kui hotellis ööbid.

3. Sooja vett tuleb alles mitme minuti pärast - või üldse mitte!

Kui kraanist tuleb sooja vett alles mõne aja pärast, siis valmistu ka jäiseks dušiks. Kui reisisiht pole just troopiline, siis võib selline ebamugavus külma ilmaga reisi korralikult ära rikkuda.

Seotud lood:

4. Putukad toas

Prussakad, lutikad ja muud ebameeldivad putukad pole kindlasti väärt odavat hotellihinda. Lisaks muudele ebamugavustele levitavad nad ka haigusi. Võõramaa haiguse võib voodis käinud putukatelt tahtmatult koju kaasa võtta.

5. Kahtlased hääled kõrvaltoast

Hotelli seinad kostavad läbi. Magamine ei pruugi olla niisama lihtne, kui kõrvaltubades ollakse kaua üleval - või peame veel täpsemalt kirjeldama, mida ärkvel olevad inimesed teevad? Ka muud ööhääled võivad siis väsinud rändajat ärkvel hoida.

6. Mittesuitsetajate toas on siiski suitsetatud

Loomulikult tekib kohe küsimus, mida veel hotell sinu eest varjab või mida üritab kaela määrida selle pähe, mida see tegelikult pole?

Deja vu Foto: Ilmar Saabas

7. WiFi maksab hingehinda

Halb üllatus tabab väljaregistreerimisel: WiFi kasutamine on lisatud arvele. Ja muidugi pole see summa väike. Miks keegi seda kohe ei öelnud?