5 põnevaimat kohta Lapimaal, kuhu Tallinnast lihtsalt kohale saab

 (6)
5 põnevaimat kohta Lapimaal, kuhu Tallinnast lihtsalt kohale saab
Lapimaa talv toob erinevaid rõõme ja kohtumisi nii jõuluvana kui kelgukoertegaShutterstock

Lapimaa talv om maailma üks kauneimaid ning kohti selle veetmiseks lugematult. Tutvustame viite, kuhu kõige lihtsam lennata on.

Lapimaa puhkekeskustest tuntuim on jõuluvana kodulinn Rovaniemi, kus saab külastada polaarjoonel asuvat jõuluvana küla, nautida mitmekülgseid matkamisvõimalusi ja virmaliste vaatemängu.

Eestlased lendavad järjest enam Kittilässe, millest vaid 15 kilomeetri kaugusel asub Levi suusakuurort. Levi suusakeskus meeldib eestlastele, kuna sinna jõuab läbi Helsingi kiiresti ja mugavalt kohale. Näiteks hommikul 8.25 Tallinnast väljuva lennuga, ümberistumisega Helsingis, saab veidi pärast keskpäeva juba suusatada.

Lapimaa linna Kemisse lendab Finnair kuni kaks korda päevas. Botnia lahe ääres asuv linn on kuulus selle poolest, et igal aastal ehitatakse sinna maailma suurim lumeloss. Lisaks tasub külastada kalliskivimuuseumi, kus saab imetleda Soome kuninga krooni mudelit ning näiteks ka Suurbritannia kuninga krooni ja Marie Antoniette teemantkaelakee koopiaid.

Seotud lood:

Põhja-Lapimaal asuv, vaid 4000 elanikuga Ivalo pakub just talvel mitmekülgseid aktiivse puhkamise võimalusi, näiteks sõitu koera- või põhjapõdrarakendiga. Ivalost 30 kilomeetri kaugusel on Saariselkä suusakuurort, mis lisaks mäesuusatamisele on ka populaarne murdmaasuusatamise sihtkoht.

Kuusamosse sõidab umbkaudu miljon turisti aastas. Kuusamo lähedal asuv Ruka suusakuurort meelitab nii murdmaa- kui ka mäesuusasõpru pika hooajaga, mis tavaliselt kestab oktoobrist kuni juuni keskpaigani. Rohkem kui 16 000 voodikohta teevad Rukast ühe Soome suurima suusakeskuse.