5 parimat kohta koolivaheaaja ja kevadpühade veetmiseks

 (4)
5 parimat kohta koolivaheaaja ja kevadpühade veetmiseks
MadriidShutterstock

Kevadine koolivaheaeg langeb kokku ülestõusmispühadega, mis on paljudes kultuurides üks värvikamaid ja festivaliderohkemaid pühasid. Maailma eri paigus on nende tähistamiseks erinevad traditsioonid ja tavad. Pole oluline, millist usku pooldad – meeldejääv puhkus on igal juhul garanteeritud!

Ülestõusmispühad pakuvad toreda võimaluse reisida ja erinevate religioonide erinevusi avastada. Ning mis veelgi huvitavam – erinvaid religioosseid praktikaid ka ise maailma eri paigus praktiseerida. See on suurepärane võimalus tutvuda erinevate kultuuridega – ja see meile, reisihuvilistele, ju meeldib!

Madriid

Ülestõusmispühad on Hispaanias vga huvitavad. Seville kõrval on Madriid nende jälgimiseks üks parimaid paiku.

Pühal nädalal toimub Madriidis üle 20 religioosse protsessiooni. Algavad need palmipuudepühal, mil kohalikud ostavad Jeesuse mälestuseks palmi- ja loorberioksi.

Suurel neljapäeval tuuakse Colegiata de San Isidro katedraalis rahvale näitamiseks välja kaks pühamast pühamat kuju: Virgin Maria Santisima de la Esperanza ja Jesus del Gran Poder.
Suurel reedel toimub vaikuse protsessioon, mille käigus käiakse läbi üsna mitmeid Madriidi kirikuid. Alustatakse Santisimo Cristo de la Fe kirikust ning lõüetatakse Del Cristo de Medinaceli basiilikas. Kell 19 peatutakse Jeesuse platsil ning hargnetakse mööda linna laiali, igaüks oma koju või peatuspaika.

Seotud lood:

Laupäeva õhtuse protsessiooni nimeks on Nuestra Senora de la Soledad ning sellelgi osaleb palju rahvast.

Kõige olulisemaks pühapäevaseks ettevõtmiseks on traditsiooniline ja väga kuulus Tamborada del Domingo de Resurecction ehk trummarite marss Plaza Mayoril.

Kui veedad püha nädala Madriidis, proovi kindlasti ära ülestõusmispühade maius torrijas (leib, mis on kastetud piima, suhkru ja munade sisse ning praetud oliivõlis).

Lihavõtted Madriidis. Foto: Shuttestock, Shuttesrtock