16 populaarset kohta maailmas, mis on kohapeal valmistanud kõige suurema pettumuse

 (81)
16 populaarset kohta maailmas, mis on kohapeal valmistanud kõige suurema pettumuse
Malé.Foto: (CC) Shahee Ilyas / Wikipedia

Redditi kasutajad nimetasid küsitluses ära need kohad maailmas, mis on kõigile üsna hästi tuntud, kuid mille suhtes ootused lähevad tegelikust elamusest kõige enam lahku.

Üks sellistest üleshaibitud kohtadest on näiteks las Vegas - millised legendid, milline väline sära ja glamuur, kuid kohapeal selgub, et tegemist on kitši suurteoste ja lõpmatu kasiinode riviga. Või Pisa torn - iseenesest täiest tavaline peale selle, et on natuke viltu, arvavad rändurid tagantjärgi.

Seega võib siit virisemise edetabelist nii mõnegi koha maha tõmmata, kui tahad, et puhkus ei algaks suure pettumusega. Kuid tegelikult ei tähenda see, et ükski neist kohtadest täiesti mõttetu oleks - vaja on lihtsalt enne järgi uurida, et ootused liiga kõrgeks ei kerkiks.

1. Casablanca

Hassan II mošee. Foto: (CC) Marshallhenrie / Wikipedia
Seotud lood:

Nagu Redditi lugejad nendivad, on see üks kõige vähem huvitavam koht muidu väga huvitavas riigis - Marokos. Casablanca kujutab endast igavat rannaäärset ärirajooni, liigu siit ruttu edasi mujale, kus on elu. Ainus, mida tasub vaadata, on Hassan II mošee.

2. Malè, Maldiivid

Maldiivid on üks populaarsemaid pulmareiside sihtkohti ja seal on tehtud ka suurimad puhkusereiside stereotüüp-pildid: helesinised saared palmirandade ja valge liivaga, luksuslikud onnid palkidest jalgadel vette ulatumas. Kuid kõik see idüll on pealinnast Malést kaugemal. Malé on väga tihedalt asustatud saartel, kus ruumi rohelusele praktiliselt pole. Linnas elab sada tuhat elanikku ja kõik riigi tähtsamad ametiasutused on sellel kitsal maatükil koos. Siia saabuvad ka välisturistid, et siis rahulikumatele saartele edasi liikuda. Malé asustustihedus on 17884 elanikku ruutkilomeetri kohta.

3. Jamaica

Jamaica rand. Foto: (CC) Op. Deo / Mattes / Wikipedia

Legendaarne saar võib turisti jaoks olla pigem vedelemine kuurortis, kus ainsaks meelelahutuseks päevitamine ja basseinid. Loodus- ja kultuurielamused ei vasta ootustele, nendivad mõned Redditi kasutajad.

4. Giza püramiidid, Egiptus

Egiptus, Giza. Foto: Hassan Ammar, AP

Ettekujutus suurejoonelisest püramiidikompleksist saab kiiresti hävitatud, kui veendud kohapeal, et neid ajaloolisi ehitisi saab vaadelda ka sealsamas avatud Pizza Hutist, kirjutab üks Redditi pettunud turist. Kui aga püramiididele veel lähemale satud, järgneb pidev ahistamine kohalike kaubitsejate ja kaamelisõidu pakkujate poolt. Hetkekski ei saa rahu, lisab teine. Nüüd, kui turisminänni pakkujaid on rohkem kui turiste, on see ahistamine muutunud eriti tüütuks, teavad seal viimasel ajal käinud puhkajad. Samas on nüüd rohkem puhkust kaasturistidest, keda käib Gizas vähem.

5. Pisa torn, Itaalia

Pisa torn koos ilusama kõrvalehitisega. Foto: (CC) Jiuguang Wang / Wikipedia

Kasutaja Happypants69 ütleb otse välja: Pisa torn on väiksem, kui oskasid enne ette kujutada ja igav. Natuke korvab pettumust see, et teised kirikuhooned ümbruses on palju huvitavamad. Kokkuvõttes ei maksa torni enda pärast seda retke ette võtta, aga kui oled huvitatud ka ümbrusest, siis - miks mitte.

6. Rushmore´i mägi, Lõuna-Dakota, Ameerika Ühendriigid

Rushmore´i mägi. Foto: (CC) Papa Lima Whiskey / Wikipedia

Kohalesaamine on pikk ja keeruline, kohalik külastuskeskus suur ja võimas, kuid kaljusse raiutud pead ei avaldagi kuigivõrd muljet. Igatahes ei maksa oodata suurejoonelist vaadet, mida esitletakse paljudes katastroofifilmides. Monumendil on kujutatud Ameerika nelja presidenti - George Washington (1732–1799), Thomas Jefferson (1743–1826), Theodore Roosevelt (1858–1919) ja Abraham Lincoln (1809–1865). Neid saab vaadata platvormilt, kust näivad raidkujud pisikesed ja mittemidagiütlevad.

7. Stonehenge, Wiltshire, Suurbritannia

Stonehenge. Foto: (CC) Simon Wakefield / Wikipedia

Jällegi on tegemist tunduvalt väiksema monumendiga, kui enne kohalkäimist tundub. Vaid mõne tunniga oled Londonist kohal ja ongi kõik - kivid murukünkal, nendivad mõned pettunud Redditi kasutajad. Legend on võimsam kui kivid ise, arvesta sellega.

8. Daytona Beach, Florida, Ameerika Ühendriigid

Daytona Beach. Foto: (CC) Peter Thomas / Pixabay

Seal pole mitte midagi muud teha, kui rannas hängida ja Joe's Crab Shackis süüa, kurdab kasutaja Danecdote. Paik ise reklaamib end kui Ameerika üht parimat randa, mis on kümneid miile pikk ja põneva rannaeluga.

9. Pompei, Itaalia

Pompei tänav. Foto: (CC) Paul Vlaar / Neep.net

"Väga ülerahvastatud ja turistilik," kõlab kasutaja Ecuadorable süüdistus. Kõik vähegi väärtuslik on muuseumitesse ära viidud.

10. Gibraltar

Gibraltari lennujaama uus terminal. Foto: (CC) Romazur / Wikipedia

Kui lähed mõneks tunniks, on kindlasti põnev, aga näiteks nädalaks sinna sattudes on see juba teisest päevast tapvalt igav, meenutab üks külastaja. Mägi ja ahvid nähtud, on mõistlik tagasi Hispaaniasse kolida.

11. Sentosa Beaches, Singapur

Sentosa, taamal tankerid. Foto: Sentosacoveguru.com

Kui tahad futuristlikust Singapurist monorelsil rongiga korraks ka rannamõnusid nautima sõita, siis elamus on seal natuke teine, kui rannast ollakse harjutud saama. See on nagu halb tuleviku-unenägu, kus meri on täis ootavaid tankereid, eemalt paistavad tossavate korstnatega tehasemaastikud ja rannajoont palistavad üksteise külge ehitatud hotellid.

12. Napoli, Itaalia

Prügi Napoli tänavatel. Foto: (CC) Peter Van den Bossche / Flickr

Napoli vaevleb siiamaani prügiuputuse käes - prahihunnikuid on igal pool, kirjutab Redditi kasutaja Azertys, kes lootis näha midagi muud.

13. Andorra

Andorra la Vella. Foto: (CC) Gertjan R. / Wikipedia

Kui Andorra pealinnast läbi sõita, siis jääb mulje, et tegemist on Euroopa kaubanduskeskuste pealinnaga. Kaubaturistide jaoks on siin paradiis, teiste jaoks jääb muust tegevusest natuke väheseks. Olukorda parandavad veidi mõnusad pisikesed suusakeskused.

14. Marrakesh, Maroko

Marrakesh. Foto: (CC) Pixabay

Läänest pärit naised võivad Marrakeshis lõpuks vihastada kohalike meeste üleoleva suhtumise peale naistesse. Näiteks kurdab Redditi kasutaja Probs_Wrong, et tema peale hakati poes lausa karjuma, kui ta ei ostnud, meeste peale aga kohalikud müüjad karjuda ei julge.

15. Ateena, Kreeka

Tellingutes vaatamisväärsused. Foto: (CC) MAGIKMontreal / Pixabay

Kuba_Khan nendib kokkuvõtvalt: ootasin tsivilisatsiooni hälli, aga leidsin eest slummid ja tellingud iga ajaloolise asja ümber.

16. Las Vegas, Nevada, USA

Las Vegas päeval. Foto: (CC) PDPhotos / Pixabay

Kerjused, koopiad, tasuta alkoholist purjus rahvamassid räpasevõitu tänavatel. See on Las Vegase see pool, mida neoontuledes ööpiltidelet ei näe, pakub üks Redditi kasutaja välja, miks pettumus ses patulinnas on kerge tekkima.

Kas oled selliste arvamustega nõus või tasuks ikkagi neis kohtades ära käia, mis siis, et ootused on teinekord liiga kõrged?