10 põhjust sõita Lõuna-Prantsusmaale


Menton, Provence-Alpes Cote d’Azur
Menton, Provence-Alpes Cote d’AzurFoto: Shutterstock

Sõita mõne nädalaga Itaalia piiri äärest Nizzast peaaegu Hispaaniasse ehk Bayonne’ini on nii kallis, et tekib vastupandamatu kiusatus selle raha eest Aasias või Aafrikas kolm kuud puhata - ent lõpuks ikkagi iga kulutatud senti väärt.

1. Nizza ja Cannes
Ma ei tea, kas on nii, et kui meie vaatame praegu sada aastat vanu fotosid, kus ilusad autod pargivad ilusate majade ees palmide varjus - nagu näiteks Carltoni hotelli ees Cannes'i rannapromenaadi ääres – ja vaimustume sellest vaatest, kas siis saja aasta pärast vaatab keegi meie pilte samast kohast ja mõtleb: nendel Jaapani turistidel olid ikka täiesti pööraselt lahedad ja stiilsed suured bussid!!!
Nizzas ja Cannes’is ei ole elu päris selline nagu need linnad ikooni staatusesse tõstnud fotodel. Aga talutavama koguse uue raha ja glamuuri ning inimestega Cannes’is on siiski imeline rand, suurepärased kaupluste vaateaknad, armsad lilleõitesse uppunud majade fassaadid ja filmifestivali aura aastaringselt.
Ja isegi kui teil on Itaalia piirist ja merest järjest kaugemale edasi sõites väike kurbus hinges, siis teie krediitkaardil ei ole seda kohe kindlasti mitte.

LOE VEEL: NIZZA REISIJUHT

Cannes Silvia Pärmann