10 põhjust minna Horvaatiasse… ka siis, kui päevade kaupa rannas peesitamine pole päris teie jaoks


10 põhjust minna Horvaatiasse… ka siis, kui päevade kaupa rannas peesitamine pole päris teie jaoks
Foto: Silvia Pärmann

„Kaugel Venemaast, lähedal Itaaliale” on tekst, mida Horvaatia disainerid armastavad kasutada kõigel, poekottidest T-särkideni. Ilmselt on paigutamine Ida-Euroopa riikide hulka horvaadid surmani ära tüüdanud. Ehkki tegelikult ei peaks kirju ajaloo ja saarterohke geograafiaga riik end üldse kellegi teise järgi kaardile paigutama – Horvaatia on nii isemoodi, et kellegagi võrdlemine on kohatu.

1. Dubrovniku linnamüürid

Foto: Silvia Pärmann

Ilus kui piltpostkaart (ehkki tõepoolest ilusaid Dubrovniku-vaatega postkaarte võib otsima jäädagi) on Dubrovnik arusaadavalt populaarne kõigi hulgas. Oma ilust ja ligitõmbavusest teadlik, on linn ka hinnad vastavaks korrigeerinud. See pole koht, kus tahaksite kogu oma puhkuse veeta (kui just kindluses tegutsev ööklubi, rühmaturistid ja väga kõvasti üle hinnatud restoranid teie unistuste puhkusereisi sisse ei kuulu), kuid linnale võiksite mööda selle müüri tiiru peale teha küll.

13. sajandil ehitatud müür on lai ja pikk (vastavalt kuus meetrit ja kaks kilomeetrit), ent kipub kõrghooajal ikkagi turistidele kitsaks jääma – ehkki seda on tänapäeval raske uskuda, ei rajatud müüri tegelikult välismaalastele promeneerimiseks, vaid kaitseks igasugu muude rahvaste, ennekõike türklaste eest. Niisiis suunduge kohe hommikul Pile väravasse, kust müürile pääsemiseks pileteid müüakse.