10 kuldreeglit puhkuse maksimaalseks nautimiseks


Bora Bora
Bora BoraFoto: Wikimedia

Meist enamusel on aastas puhkust vaid 28 päeva ja seda on nii hirmus vähe, et nendest päevadest ei tohiks küll ükski ebaõnnestuda. Muidugi armastate te kõiki oma sõpru ja sugulasi ning kohti, ning tahaksite neile kõigile külla jõuda või nende kõigiga kasvõi paariks päevaks reisile sõita.

Ent laske sellel unistusel kohe minna, kui tahate ka ise oma puhkusest rõõmu tunda.
On kümme kuldreeglit, mida peaksite järgima, kui te ei tahaks, et puhkus pöördub väsitavaks õudusunenäoks, millest puhkamiseks veel lisanädalat vaja on.

1. Sõpradele puhkusereisile sõites – inimeste valik on veel olulisem kui koha valik.
Reisikaaslasi valides ole halastamatu. Muidugi, oma pereliikmeid ei tohi maha jätta – kui te pole just kokku leppinud juba ammu aega varem, et puhkus on lasteta – aga kõik head sõbrad pole head reisikaaslased. Tehke süda kõvaks, see on teie enda meelerahu ja puhkuse huvides!

Ütle kohe jah sõpradele, kellega oled varem koos reisinud ja kellega koos veedetud ajast on head mälestused. Ka võid muretult jah öelda neile, kellega teil on samad huvid, samad toidueelistused, sama arusaam pidutsemisest või siis mitte hommikuni pidutsemisest ning arvatavasti ka sama eelarve.

Ütle kohe ei sõpradele, kes on lahutuse äärel, kelle lapsed on neid hulluks ajamas või stressis kolleegile, keda sa tegelikult nii hästi ei teagi ja kes vajab lihtsalt reisikaaslast.

Seotud lood:

Kui oled vallaline, ära mine iialgi reisile seltskonnaga, kus kõik teised on pereinimesed – erandiks juhud, kui need kõik teised on näiteks su oma õed-vennad või siis väga väga head sõbrad, kellega ka muidu palju koos aega veedate ja tead, et nendega saab rääkida ka millestki muust peale beebitoidu ja hetkel kuumimate mängutubade.

Kopenhaagen Foto: Shutterstock