10 kohta, kuhu sõita suvel 2017

 (4)
Montenegro
MontenegroFoto: Shutterstock

Kus on kõige kaunimad rannad, kõige parem toit, kõige võimsam loodus? Uued otseliinid Tallinnast avavad uusi võimalusi, samas tasub mõnda kohta kiirustada, enne kui see saab massiturismi sihtkohaks või - mis pole ka võimatu - lihtsalt ära sulab!

MONTENEGRO
1990. aastate alguses Serbiaga liitu jääda otsustanud Montenegrost sai 2006. aastal pärast referendumit ja rahumeelset eraldumist Serbiast Euroopa 47. iseseisev riik, mis võis kohe julgelt hakata trükkima suveniirsärke kirjaga I ♥ Montenegro.
Ehkki Balkanit võib defineerida tuhandel eri moel, sisaldavad kõik need kirjeldused asju, mis Montenegros olemas on: imeilusad kloostrid ja kirikud maalilistes kohtades, paras kogus põnevaid kindluseid, kaunid rannad, dramaatilised mäed, hea vein ja vaimustav toit.
See asjaolu, et Euroopa kontekstis on riik keskmisest korrumpeerunum ja kogu elu juhivad sisuliselt paar perekonda, ei loe puhkusel olles tõesti kuigi palju.
2017. aasta suvel saab Tallinnast Montenegrosse ka otse lennata. Reisikorraldaja Novatours lennutab järgmisel suvel Tallinnast Tivatisse Montenegros - 117 suurepärast supelranda ja 294 km pikkune rannariba pole kunagi olnud nii lähedal.

Seotud lood:

LOE KA: Viis uut Eesti majutuskohta, mida lihtsalt peab sel suvel nägema

Montenegro Foto: Shutterstock