Millised on parimad kohad maailmas, kuhu minna üksi? Ja miks?

Vastused neile kahele küsimusele leiab, kasutades Global Peace Index’it (nn turvalisuse edetabel), mis reastab 162 rahvust nende rahuarmastuse järgi ning Happy Planet Index’it (nn õnnelikkuse edetabel), mis reastab 151 riiki keskonnamõju ja inimeste heaolu silmas pidades. Selline on üksireisijate esiviisik, kus võiks olla kaaslaseta kõige parem ja turvalisem rännata.

5. Austria

Väike ja kompaktne Viin on üks lihtsamaid Euroopa linnu üksinda reisimiseks. Kontserdisaalid, muuseumid, kohvikud — kõikjal saab kogeda tõelisi Viini traditsioone. Salzburg, mis veelgi väiksem, tervitab sooloreisijaid samuti rõõmsameelselt. Suurepärane raudteevõrgustik teeb ringisõitmise kogu riigis äärmiselt mugavaks.

Koht turvalisuse edetabelis: 3.
koht õnnelikkuse edetabelis: 42.

Suusapuhkus

4. Costa Rica

Suure tõenäosusega on seiklusreisi mõiste sündinud just Costa Ricas, maailma kõige õnnelikumas riigis. Võimalik on surfata Vaikse ookeani lainetes ja seigelda kärestikulistel Reventazón’i ja Pacuare jõgedel. Kui mugavus on esmatähtis, broneeri hubane maamaja ning tee sealt erinevatesse paikadesse, ka metsadesse, väljasõite.

Koht turvalisuse edetabelis: 42.
Koht õnnelikkuse edetabelis: 1.

Costa Rica

3. Šveits

Suurepärane sihtkoht ja loomulik valik inimestele, kes omaette olla armastavad. Varusta end heade matkasaabaste ja Šveitsi raudteepassiga ning reisi rahus. Võid alustada paari päevaga väärikas ja sõbralikus Zürichis, seejärel suunduda lõunasse Genfi järve äärde ning valdavalt itaaliakeelsesse Ticino piirkonda.

Koht turvalisuse edetabelis: 5.
Koht õnnelikkuse edetabelis: 30.

Šveits

2. Norra

Parim koht kogemaks reisimist kallis riigis: mööda rannikut ja maailma kauneimaid fjorde kulgev merereis, näiteks Bergenisse, on sobiv üksinda kulgejale. Teekonnal võib teha peatusi mitmetes väikestes sadamates. Võimalik on rännata ka kallast pidi fjordist fjordi ning ööbida kas mugavates hotellides või mägionnides. Virmalised saab iga rändaja tasuta, n-ö kauba peale.

Koht turvalisuse edetabelis: 10.
Koht õnnelikkuse edetabelis: 22.


Virmalised Norras

1. Uus-Meremaa

Reisijat ootavad seiklused liustikel, vihmametsades ja mäetippudel, matkamine legendaarsel Milford Trackil, benji-hüpped, jeti- ja paadisõidud. Kohalikud on sõbralikud ja avameelsed, see on üksi ringi reisiva inimese jaoks suur pluss.

Koht turvalisuse edetabelis: 4.
Koht õnnelikkuse edetabelis: 24.

Uus-Meremaa


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid