Kui lennujaamas ringi vaadata ja keskenduda korraks sellele, mis inimestel seljas on, näeme väga erinevaid stiile. Tegelikult tuleks aga mõelda mitte niivõrd välimusele, kui mugavusele. Reisi esimesel päeval peaksid riided olema võimalikult mugavad, sest sõidetakse lennukiga ja liigutakse palju. Loe, millised riided pole reisile minnes parim valik.

"Keerulised" riided

Keeruliste riiete all võib silmas pidada igasuguseid riideid, mida on seljast keeruline ära saada või millega saab istuda ainult teatud poosis, et need oleksid mugavad ja sobiksid. Lennuki tualettruum ja istekoht on tavaliselt väga kitsas. Seetõttu ei ole mugavaim valik igasugused traksidega püksid ja riided, millel on palju lukke ja nööpe, mis võivad igale poole kinni jääda. Samuti ei soovitata kanda väga madala värvliga pükse või lühikesi seelikuid.

Lemmikrõivad

Loomulikult on reisi esimesel päeval soov hakata seda kajastama sotsiaalmeedias ja teha võimalikult palju pilte, mida saab hiljem Instagrami üles laadida. Seetõttu pannakse selga oma lemmikriided. Tegelikult ei ole see kõige mõistlikum valik, sest nii lennukis kui ka lennujaamas võivad riided kergesti määrduda. Näiteks võib lennukis keegi sulle kogemata midagi peale ajada või on reisikohver kuskilt määrdunud ja riietega kokkupuutel määrib ka neid. Samuti on lennukis kitsas ja palju inimesi, kes tahes-tahtmata üksteisele vastu lähevad. Jäta oma lemmikrõivad parem järgmiseks päevaks.

Suverõivad

Suundudes soojale maale, pannakse mõnikord juba lennujaama minnes suveriided selga. Tihti unustatakse aga ära, et lennukis on küllaltki jahe. Seetõttu tasuks esimesel päeval, kui ees ootab lend, panna jalga pikad püksid ja kaasa võtta kampsun või jakk. Minnes lennukisse liiga õhukeste riietega, võib juhtuda, et jääd haigeks. Keegi ei taha haigestuda reisi esimesel päeval.

Plätud

Nagu ennist mainitud, siis lennukis on tihti külm. Plätudega on aga jalad praktiliselt paljad ja need võib kergesti ära külmetada. Inimene jääb kergesti haigeks ka siis, kui üla- ja alakeha temperatuur hakkab palju erinema. Samuti on plätud ebamugav valik, kui tuleb palju kõndida. Reisi esimesel päeval tuleb aga kõndimist väga palju ette, sest lennujaamast on vaja ka hotelli jõuda ja nii edasi. Seetõttu tuleks valida mugavad jalanõud, mis on ka piisavalt soojad.

Sügelust tekitavad kangad

Mõned riided on mugavad ja näevad seljas head välja, kuid ajavad sügelema. Kuna lennukis on kitsas, tuleks selliseid riideid vältida ja eelistada hoopis rõivaid, mis on võimalikult kerged, mugavad ja ei aja kuskilt sügelema. Samuti on temperatuur lennukis küllaltki kõikuv. See muudab aga naha tundlikumaks, mis võib veelgi rohkem sügelust tekitada. Nihelemine häirib aga kõrval istuvaid inimesi.

Ebamugavad jalanõud

Päeval, mil ees ootab lend, tuleks jalga panna võimalikult mugavad jalanõud. Kunagi ei tea, kui kaugel värav asub ja kui kaugele tuleb kohvriga liikuda. Samuti ootab sihtkohas ees lennujaam, kus võivad samuti olla pikad vahemaad. Niisiis tuleks valida võimalikult mugavad jalanõud.

Metalli sisaldavad riided

Mõnedel riietel on kaunistused nagu näiteks ketikesed või needid. Need võivad aga turvaväravas piiksuma hakata ja seetõttu segadust tekitada. Samuti võib kitsas kohas liikudes erinevate kaunistuste ja ketikestega kampsun kaasreisija külge kinni jääda. Eelistada tuleks lihtsaid ja mugavaid riideid.

Tugev parfüüm

Kuna veedad lennukis mitu tundi aega teiste inimeste keskel ja ruumi on vähe, tuleks eelistada võimalikult tagasihoidlikku parfüümi. Arusaadav, et sulle meeldib lõhnaõli, mida kannad, kuid lähedal istuvatele inimestele ei pruugi see meeldida. Tugev parfüüm kandub aga üle lennuki ja seetõttu võib põhjustada teistes reisijates pahameelt.

Liiga suured riided

Ühtpidi võivad suured riided olla mugavad ja mõnusad, kuid samas võivad need tekitada turvameestes kahtlust, et proovid midagi peita. Seetõttu tasuks lennukile minnes pigem vältida ülemääraselt suurte riiete kandmist. Samuti võib liiga suurte riietega kitsal istekohal ebamugav olla.

Lennukis tasub kanda riideid, mis on võimalikult mugavad ja istuvad hästi seljas. Samuti on mõistlik panna selga mitu kihti riideid, sest nii on alati võimalik midagi ära võtta, kui peaks palav hakkama.

Allikas: thelist.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid