Võru maakond, Haanja küla

Haanja suusanõlvad ja murdmaasuusarajad sobivad nii algajatele kui kogenud suusatajatele. Suusaradade pikkused on: 1 km, 2 km, 3 km ja 5 km. Valgustatud radu on 2 km ja 3,2 km pikkuses ning valgustatud rajad on talvel avatud kuni kl 21.00. Puhkekeskuse kõrval on olemas lasketiir laskesuusatamise harrastajatele. Teistel aastaaegadel sobivad Haanja suusarajad matkamiseks ja jalgrattasõiduks. Info raja hetkeolukorra kohta leiad SIIT.

Harju maakond, Pillapalu küla

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest saavad alguse hooldatud, erineva pikkuse ja raskusastmega suusarajad: 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km ja 24 km. Pakutakse suusavarustuse renti täiskasvanutele ja lastele, suuskade hooldust, suusatamise õpet nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Samuti on võimalik tellida suusaõpet ja -matku suurematele seltskondadele just sulle sobival ajal.

Valga maakond, Otepää vald

Siit leiad 5 km treening- ja võistlusrada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas, laskesuusatamise treening- ja võistlusrada kuni 4 km, matkarada 10 km, kerge reljeefiga rada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas. Rada on raskema reljeefiga ja ohtlike laskumistega ning sobib rohkem professionaalidele. Valgustatud suusarajad igal õhtul kella 22-ni. Pühapäevasuusatajaile sobib paremini Tehvandi 10 km matkarada.

Tartu maakond, Lähte alevik

Lähte suusarajad asuvad Lähte alevikus, Tartu linnast 15 kilomeetri kaugusel. Suusaradadele pääseb ööpäevaringselt ja tasuta. Lähtel on 4 erineva pikkusega suusarada: 5 km, 2,5 km, 2 km ning 1 km. Talvisel ajal on suusarajad valgustatud kuni kella 21-ni. Sõita saab 1,25 km pikkusel kunstlumest rajal. Radade juures paikneb ka vaatetorn. Pesemisvõimalused on lähedalasuvas Lähte spordihoones.

Valga maakond, Otepää linn

Loodusliku lumega Tartu Maratoni 63 km pikkune suusarada algab Tehvandi Spordikeskuse staadionilt Otepääl ning kulgeb läbi Väikese Munamäe, Matu, Harimäe, Kuutsemäe ning Palu Elvasse. 31 km distants algab Arula teeristist. Raja ametlik finiš on Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses. Alates veebruari teisest nädalast kuni talvehooaja lõpuni on kasutatav rajalõik Tehvandilt Käärikule. Huvitav teada: rajale jäävad Eesti suurima vabaõhuteemapargi Maajumalate pargi puuskulptuurid.

Valga maakond, Pühajärve küla

Loodusliku lumega Pühajärve-Kääriku 10 km suusamatkarada pakub sulle talvise elamuse nii suusatades kui ka lihtsalt matkates. Rada saab alguse Pühajärve SPA & Puhkekeskuse juurest või Käärikult. 2,5 km lõik Sihva-Kääriku on valgustatud kuni kella 21-ni. Rada on lihtsama reljeefiga ja sobib hästi just pühapäevasuusatajaile. Käärikul võid suusamatka jätkata erineva pikkusega Kääriku suusaradadel. Suuski saab laenutada Otepää linna suusalaenutustest. Tule ja naudi looduses liikumise võlu Otepääl!

Ida-Viru maakond, Vasavere küla

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus asub Kurtna järvestikus Pannjärve vahetus läheduses. Metsas on ette valmistatud 1,2, 3,5 ja 7,5 km pikkused rajad. Talvel saad suusatada 2 ja 3 km valgustatud radadel, kus on ettevalmistatud nii uisustiili kui klassika jälg. Lastele on kelgumägi. Peamajas on riietusruumid ja pesemisvõimalus. Keskuses on avatud spordivahendite laenutus. Võimalik on laenutada suuski ja tõukekelke. Suusalaenutuse komplekti kuuluvad suusad, kepid ja saapad (valikus nr. 26-48). Laenutusmaja kõrval asub kohviautomaat. Suusaradade vahel asub ka tuubipark, kus saab mõnusalt aega veeta.

Lääne-Viru maakond, Ebavere küla

Ebavere mäe nõlvadele on talvehooajal rajatud suusarajad ja kelgumägi. Lisaks 18 korviga discgolfi park (talvehooajal avatud 9 korvi). Ebavere Tervisespordikeskusest leiad 1, 2, 3 ja 5 km pikkused suusarajad. Valgustatud on 3 km rada kuni kella 21.00. Suusavarustuse laenutus ja suusahoolduse teenus. Radade kasutamine on tasuta, varustuse laenutus ja suusahooldus tasuline. Suvehooajal saad siin radadel joosta, jalgrattaga sõita ja kepikõndi harrastada. Läheduses on rulluisu ja rullsuuskade rada. Kohapeal ka spordivarustuse rent. Olemas on saun ja pesemisvõimalused, kasutada saab seminariruumi.

Viljandi maakond, Viisuküla

Holstre-Polli Vabaajakeskus asub Viljandist 15 km Loodi Looduspargi aladel. Kutsutakse aega veetma hooldatud erineva pikkuse ja raskusastmega metsaradadele. 2,5 km suusarada on valgustatud. Loodusliku lume puudumisel kaetakse rada kunstlumekattega. Laenutada saab ka murdmaasuusavarustust ja soovi korral ka suusaõppe koolitused. 49 kohaga hostelis on ööbimisele lisaks ka saun. Kevadest sügiseni sobivad rajad matkamiseks, jooksmiseks, kepikõnniks, maastikurattasõiduks, orienteerumiseks või kauni looduse nautimiseks. Tule ja lusti oma pere ja sõpradega!

Harju maakond, Saku alevik

Saku rabametsa tervise- ja suusarajad on suurepärane viis aktiivseks ajaveetmiseks! Spordisõpradel on võimalik kasutada 2 km, 3,5 km, 7 km ja 2,7 km pikkust valgustatud matka- või suusarada. Saku rabametsa terviseraja alguses ja poolel distantsil on infotahvlid kaartidega, samuti on trassi olulisemates kohtades suunaviidad. Rabametsa põlluäärses metsaservas paikneb ka 3 km rada jalutajatele. Rada on avatud aastaringselt ja enamus juhtudel hooldatud ka lumisel perioodil, nii pääsevad jalutajad metsa ega põrku suusarajal suusatajatega. Kohapeal on ka suusarent.

Võru maakond, Võru

Võru kesklinnast 4 km kaugusel asuvate talviste suusaradade alguspunkt on Kubija hotelli lähistel asuva Võru Spordikeskuse suusabaasi juures. Suusaradade pikkused on 2, 3 ja 5 km. Toodetakse ka kunstlund. Hea teada: rajad on valgustatud E-P kuni kell 22.00. Info raja hetkeolukorra kohta leiad SIIT.

Allikas: Puhka Eestis

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid