Siiani peamiselt Ühendkuningriigis tegutsenud ettevõtte eesmärk on radikaalselt muuta meditsiinilist diagnostikat patsiendikesksemaks, kiiremaks ja soodsamaks. Certificu väljatöötatud digitaalne platvorm võimaldab sertifitseerida kodus tehtavaid meditsiinilisi teste - tuvastades isiku ja kasutatud testi ning kindlustades, et proov on võetud korrektselt ning testi tulemus on usaldusväärne. Tänaseks on Certificu kaudu ennast reisimise või ürituse külastamise eesmärgil testinud üle 100 000 inimese.

Certific toob Eestis turule uue kaugtõendatud testimise teenuse vahetult pärast tervishoiuteenuse osutaja tegevusloa saamist. "Tervishoiuteenuse osutaja loa saamine oli esimeseks sammuks, et saaksime siin digitaalse meditsiinidiagnostika lahendusi pakkuda, alustades koroonaviiruse kiirtestist reisimiseks," ütles Certificu tegevjuht ja kaasasutaja Liis Narusk. "Certificu lahendust kasutades ei pea kasutaja testi aega eraldi broneerima ega testimiseks kuhugi minema, vaid tellib testi endale pakiautomaati ja testib endale sobival ajal," lisas Narusk.

Kuidas Certific töötab?

  • Telli test Certificu e-poest https://www.certific.co/ lähimasse Smartposti pakiautomaati
  • Kui test käes, logi sisse Certificu rakendusse
  • Järgi tähelepanelikult juhiseid ja salvesta enda test rakenduses
  • Certific tuvastab testi teinud isiku ja veendub, et test on usaldusväärne
  • Tulemus koos sertifikaadiga laekub 60 minuti jooksul Certificu rakendusse


Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Merike Halliku sõnul on rahvusvahelise reisimisega seotud tingimused pidevas muutuses. "Need muutused võivad tekkida vahetult enne planeeritud reisi ja reisijaid uute tingimustega üllatada. Nii näiteks peavad alates 28. detsembrist kõik Soome reisivad inimesed, olenemata vaktsineerimise staatusest, näitama negatiivset COVID-19 testi, ütleb Hallik. "On hea meel, et Certific on pakkumas teste, mis lubavad inimestel oma tervist kontrollida juba enne, kui nad kodust väljuvad. Nii ei jõua nakatunud inimesed viirust levitama sadamasse, lennujaamadesse, hotellidesse. Lisaks oma ja kaaslaste tervise hoidmisele, on Certificu hind väga taskukohane ja tegutsemiseks paindlike tingimustega," lisas Hallik.

Certific
Certificu missioon on muuta meditsiinidiagnostika lahendused kättesaadavamaks ja meditsiiniline testimine kiiremaks, lihtsamaks ja soodsamaks. Eesti/Ühendkuningriigi tehnoloogiaettevõte Certific loodi septembris 2020 ning esimene teenus toodi turule UK-s 2021. aasta veebruaris, pakkudes UK-st reisimiseks kodus tehtavate PCR testide sertifitseerimist. Certificu asutajateks on Wise'i kaasasutaja Taavet Hinrikus, tervisetehnoloogia teerajaja ja arst dr. Jack Kreindler ning ettevõtja Liis Narusk.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid