Kui kehtivad reisipiirangud vähegi võimaldavad, jätkab Finnair kõigi viie pandeemia-eelse Jaapani lennusihi – Tokyo, Osaka, Nagoya, Fukuoka ja Sapporo – teenindamist, lisades sinna hulka ka uue Tokyo Haneda lennujaama suuna.

Kokkuarvestatult sooritab Finnair 2022. aasta suveks kuni 40 lendu Helsingi ja Jaapani vahel. “Me ootame pikisilmi maailma taasavanemist,” ütleb Finnairi Balti ja ECE riikide tegevjuht Arunas Skuja. “Jaapan oli pandeemia-eelsel ajal Finnairi koduturu järel kõige suurimaks lennuturuks. Ootame põnevusega võimalust tuua tagasi kõik meie poolt pakutud Jaapani lennusihid. Ühtlasi avame ka uue sihi Lõuna-Korea suurlinna Busan,” lisab Skuja.

Suvehooajati pakub Finnair Põhja-Ameerika suunas lende Chicagosse, Los Angelesse ja New Yorki. Alates veebruarist lisandub sinna hulka ka Texase osariigi linn Dallas. “Meil on rõõm, et oleme saanud uue Dallase lennusihiga tugevdada Finnairi pakutud teenuseid Ameerika Ühendriikides. Tänu meie koostööpartneri American Airlines laialdasele lennuvõrgustikule, saavad meie kliendid nautida suurepäraseid lennuühendusi ka paljudesse teistesse Põhja-Ameerika linnadesse,” ütleb Skuja.

Uuteks sihtkohtadeks on seega Finnair võtnud kavasse järgmised paigad: Dallas, Busan, Tokyo Haneda, Zagreb ja Larnaca.

Laienemas on ka Helsinki lennujaam. Uute saabumise ja väljumise terminalide avamist on oodata juba käesoleva aasta detsembris.

Lennuliiklus laieneb ka Helsinki ja Eesti vahel

Suvehooajaks suureneb Tallinn–Helsingi vaheline lennuliiklus kuni üheksa korrani päevas. Alates märtsi lõpust avatakse taas lennuühendus Tartu ja Helsingi lennujaama vahel, mis annab Lõuna-Eesti elanikele võimaluse ühenduslendudeks mitte ainult Euroopa suunas, vaid ka Aasiasse ja USA-sse. Lennud Tartu ja Helsingi vahel hakkavad toimuma viis korda nädalas.