Ainulaadne Bauska barokkstiilis loss

Bauska lossi mainiti ajaloos esimest korda 1443. aastal. Barokkstiilis loss on võimalikult originaalilähedaselt taastatud ja muuseumis avaneb võimalus piiluda ajastutruid eksponaate. Lossi parunite eluruumides jalutades näeb, mismoodi aadlisoost inimesed oma elupäevi veetsid. Bauska loss ei olnud aadlike püsielukohaks, vaid peatuspaigaks, kus viibiti ajutiselt. Moehuvilistele on lossi teisel korrusel avatud näitus 16.–17. sajandi kostüümidest. Samuti saab näha ehtsat parunile kuulunud sukka, mis on muide valmistatud barokiajastul kudumismasinaga. Kiigata saab ka kööki, mis on samuti originaalilähedaselt üles ehitatud ja varustatud kõige sellega, mida üks tolleaegne köök endas sisaldas.

Dobele ordulinnuse varemed – Kesk-Läti arhitektuuri superstaar

Dobele ordulinnuse varemetest kuuldes võiks ju mõelda, et mis neist varemetest ikka vaadata. Kohale jõudes tabab isegi suurimaid skeptikuid meeldiv üllatus. Alles tänavu augusti lõpus valmis saanud ja avatud muuseum on varemete säilitamise innovatsiooni lipulaev.
Ordulinnuse kabeli osa otsustati konserveerida ja seda on tehtud äärmiselt oskuslikult. Kabeli alt tuli välja ka keskaegne kelder, mida nüüd uues hoones näitusesaalina ja lisaruumidena kasutatakse. Samuti tuli kuidagi säilitada välismüüride ülemisi osi, mistõttu on kasutusele võetud mitmed erinevad huvitavad ehituslikud tehnikad, et varemete praegune seis säiliks võimalikult pikka aega.

Ordulinnuse kabeli konserveerimisehitis võitis sel sügisel Läti parima ehitise arhitektuuriauhinna.

Rohkem informatsiooni sihtkohtadest Lätis leiad Latvia Travel kodulehelt https://www.latvia.travel/et. Maalilisi pilte ja reisisoovitusi leiad ka meie Instagramist @latviatravel ja Facebookist @LatviaTravel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid