Juunikuus veetud kaubaühikute arv suurenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 4.6% võrra ning ulatus 31 440 kaubaühikuni (30 064 kaubaühikut 2020.a juunis), kuid selle aasta juunis veetud reisijate sõidukite arv vähenes mullusega võrreldes 22.6% võrra, ulatudes 58 390 sõidukini (75 418 sõidukit 2020. a juunikuus).

2021. majandusaasta teises kvartalis (aprillist juunini) vedas kontsern kokku 427 767 reisijat, mis on 10.2% võrra rohkem kui 2020. aasta teises kvartalis. (388 212 reisijat 2020. a teises kvartalis). Selle aasta teises kvartalis veetud kaubaühikute arv suurenes mullusega võrreldes 6% võrra ning küündis 91 990 ühikuni (86 755 kaubaühikut 2020.a teises kvartalis) ning 2021. aasta teises kvartalis veetud reisijate sõidukite arv suurenes möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 22.7% võrra, ulatudes 125 713 sõidukini (102 479 sõidukit 2020.a teises kvartalis).

“2020 ja 2021 aasta sama perioodi statistikat tuleb lähemalt vaadelda kummagi aasta pandeemiaolukorra kontekstis ning arvestada tuleb erinevate piirangute mõju reisijate käitumisele ja julgusele reisida, kuna kahe aasta sama perioodi olukord oli väga erinev. 2020. aastal oli aprillikuu meie jaoks üks keerulisemaid kuid ning maikuust oli juba märgata mõningast piirangute ja olukorra leevenemist. Näiteks, 2020. aastal leevenesid piirangud ja taastus tööränne Eesti ja Soome vahel juba mai keskel ning turismireisimine taastus juuni keskel. Sel aastal aga nägime me mõningast piirangute leevenemist Eesti ja Soome vahelises liikluses alles juuni lõpus, seega on enamust teisest kvartalist mõjutanud väga ranged piirangud kõikidel liinidel ja igasuguses rahvusvahelises liikluses,“ kommenteeris avaldatud statistikat Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

“Lisaks, reisijate ja tarbijate julgus reisida oli eelmisel aastal samal perioodil veidi suurem, kuna enamus inimesi lootis pärast pandeemia esimese laine taandumist 2020. aasta suvel, et keerulisim aeg on möödas ja edasi hakkab elu juba normaliseeruma. Mida me näeme aga selle aasta suve hakul, on see, et reisijate julgus on saanud mõningase löögi eelmisel sügis-talvel alguse saanud teise laine järel ning suur segadus erinevate ja pidevalt muutuvate reisipiirangute ja reeglite ümber ei innusta kliente reisima ummisjalu tõttama,” lisas Nõgene.

“Õnneks aitab seda tasakaalustada asjaolu, et Euroopa Liit on siiski lõpuks jõudnud kokkulepeteni ja mõningase reeglite ühtlustamiseni ning meie koduturgude vaktsineerimisprogrammide arengud. Ma siiralt loodan, et reisimisele kehtestatud reeglite lihtsustamine ning tänu vaktsineerimisprogrammidele suurendatud immuunsus meie elanikkonna seas, suurendavad reisijate julgust ja suurem hulk inimesi on valmis võtma pandeemiapingetest aja maha väikesel puhkusel kasvõi meie lähipiirkonnas sel suvel,“ lausus Nõgene.

“Omalt poolt oleme me taas kord pingutanud, pakkumaks meie reisijatele ohutuid reisimisvõimalusi meie kaunis Läänemere piirkonnas ja ma loodan, et igaühel, kes väikest merereisi ihkab, õnnestub oma valik Mariehamni, Visby, Helsingi, Stockholmi, Ystadi või Höga Kusteni reiside seast teha ja meiega imelisele Läänemerele seilama tulla. Tere tulemast pardale!“ sõnas Nõgene.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid