Muidugi ei tähenda kruiisireis enam päris sama, mis ta oli enne koroonapandeemiat. Taasalustavad kruiisireisid toimivad hoopis teistsugusel alusel kui enne. Laevade täitumus on oluliselt väiksem kui tavaliselt. Kõik reisijad ja meeskonnaliikmed on enne reisi algust testitud ja/või vaktsineeritud.

Reisijate maaletulek toimub vaid nn „mulli“ kontseptsiooni alusel, mis tähendab, et huvilised saavad Tallinnaga tutvuda ainult kruiisifirma poolt organiseeritud ja Eesti partneri poolt korraldatud ekskursioonide raames ning külastavad ainult neid muuseume, vaatamisväärsusi ja restorane, kus on võimalik tagada reisijate turvalisus, minimaalne kokkupuude kohalikega ning hajutatus jms. Kõik reisijaid teenindavad bussijuhid ja giidid peavad olema testitud või vaktsineeritud, sama kehtib sadamapersonali kohta. Kruiisifirmade, Tallinna Sadama ning erinevate ametkondade poolt väljatöötatud ennetusmeetmed laevadel, sadamas ja sihtkohas aitavad kaitsta nii reisijaid kui ka kohalikke elanikke vastastikku võimaliku nakatumise eest.

Vaata fotosid täna sildunud kruiisilaevast:

Muutunud reeglite tõttu ei saanud me seekord ise laeva seestpoolt uudistada, aga fotod Mein Schiff 1 sisemusest leiad SIIT!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid