„Eelmisel nädalavahetusel Halliste kihelkonnas esimest peremängu päeva külastanud ligi tuhatkond inimest tõestasid, et Mulgimaa Peremäng on oodatud sündmus, mis suudab pakkuda palju meeleolukaid hetki nii korraldajatele kui külastajatele,“ kinnitab Mulgimaa Peremängu üks korraldajatest Krista Habakukk ning lisab, et kõikidel mängupäevadel ootavad külalisi ees särasilmsed külaelu eestvedajad, töökad talupidajad, elustiili-ettevõtjad ja kultuuriväärtuste hoidjad. „Mängima ootame inimesi, kes soovivad veeta mõnusa päeva linnast väljas maal. Tule koos sõpradega, lastega, vanavanematega, töökaslastega ja lemmikloomadega – tule koos oma perega!“, ütleb ta.

Mulgimaa Peremäng on meeleolukas koguperemäng, mida korraldatakse juba seitsmendat korda. Eelmisel nädalal mänginud Halliste kihelkond annab selleks laupäevaks teatepulga üle Tarvastu kihelkonnale. Nii saavad külastajad osa Mõnnaste külas asuvas vanas meiereis avatavast foto- ja elustiili näitusest „Aeg ja inimesed“ ja Mari Raamoti sünnikodus toimuvast ajaloo- ning kultuuriprogrammist. Soe külas viikase külastajad matkale, Suislepas on aga uksed avanud uhkete tiibadega tuulik. Mustlas ootab mängijaid kohvik Mulk ja Muda, mis pakub kohalikke maitseid ja mudamaadlust ning Tarvastu Käsitöökojas saab tutvuda mulgi kultuuri juurtega. Igas mängupunktis ootavad kõiki huvilisi lisaks ees veel põnevad töötoad ning huvitavad kohtumised.

Peremängu raames toimub Tarvastu Käsitöökojas lisaprogrammina Soome-Ugri aastale pühendatud filmimaraton, kus saab näha meie hõimurahvaste elust tehtud filme. Külastajad saavad maitsta ja kaasa osta Mulgimaa ettevõtjate toodangut Soe mängupunkti juures asuvas pop-up müügipunktis, millega tuleb kohale Mulgi Väiketootjate Liit.

Igaüks saab endale sobiva teekonna ise kokku panna ning eelnevalt kogu programmiga tutvuda aadressil www.mulgiperemang.ee .

2021. aastal toimub Mulgimaa Peremäng veel järgmistes piirkondades:

03. juulil Tarvastu kihelkonnas

10. juulil Helme kihelkonnas

17. juulil Karksi kihelkonnas

7. augustil Paistu kihelkonnas

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid