See puudutab ka transiitreisijaid, näiteks kes reisivad Lufthansaga mõnda muude riiki. Kui siiani pidi transiidiks läbi Saksamaa esitama negatiivse koroona PCR-testi, siis nüüd võib selle asemel esitada ka vaktsineerimistõendi või tõendi, et haigus on läbi põetud. Riiki sisenemisel on kõikidele lennureisijatele (k.a transiit) alates 6. eluaastast kohustuslik üks järgnevatest tingimustest:
• enne Saksamaale suunduvale lennule asumist tuleb esitada koroonaviiruse SARS-CoV-2 sertifikaat kas 72h jooksul enne Saksamaale saabumist tehtud PCR, LAMP, TMA testi või 24h jooksul tehtud antigeeni testi negatiivse tulemuse kohta.
• koroonaviirusest tervenenutel on võimalik esitada positiivne PCR, LAMP või TMA testi tulemus, mis on väljastatud 28 päeva kuni 6 kuud enne Saksamaale sisenemist;
• vaktsineeritud isikud saavad esitada kinnituse vaktsineerituse kohta. Seda tunnustatakse, kui viimasest vaktsiinidoosi saamisest on möödunud 14 päeva.

Nii negatiivse testi sertifikaate kui ka läbipõdemist ja vaktsineerimist tõendavaid dokumente tunnustatakse nii paberkandjal kui elektroonilise dokumendina saksa, inglise, prantsuse, itaalia või hispaania keeles.

Allikas: Reisidiilid

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid