Möödunud aastal veetsid Eesti elanikud välisreisidel 4,6 miljonit ja sisereisidel 4,4 miljonit ööd. Riigisisesele reisimisele kulutati üle 328 miljoni ja välisreisidele üle 470 miljoni euro.

Statistikaameti analüütik Epp Remmelg tõdeb, et ööbimisega välisreiside peamisteks sihtriikideks on aastaid olnud Soome, Läti, Leedu, Venemaa ja Rootsi. Kõige rohkem vähenes nimetatud riikidest eelmisel aastal reisimine Venemaale (82,9%) ja kõige vähem Leetu (39,3%). „Keskmiselt kulutati ööbimisega välisreisile 842,3 eurot, millest 304,5 eurot enne reisi algust ja 537,8 eurot reisi jooksul. Puhkusereisidele tehtavad kulutused olid töölähetustega võrreldes oluliselt suuremad," täpsustas Remmelg.

Ööbimisega riigisiseseid reise tehti kõige enam Harjumaale, Pärnumaale, Tartumaale ja Saaremaale. Märgatavalt vähenes sihtkohana aastaga näiteks Viljandimaa (68,3%), Lääne-Virumaa (48,2%) ja ka Tallinna (47,4%) populaarsus. „Keskmiselt kulutati sisereisile 154 eurot. Kõige rohkem ehk üle 1,9 miljoni tehti kuni kolm ööd kestnud sisereise. Kui riigisiseste puhkusereiside arv vähenes aastaga veerandi võrra, siis tuttavate ja sugulaste külastamine langes 48% ning kodumaiste töölähetuste arv koguni 54%," lisas Remmelg.

Detailsemad andmed leiad SIIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid