„Suurem osa välisriike nõuab reisijalt enne riiki sisenemist negatiivset koroonatesti. Seejuures aktsepteerib üha enam riike PCR-testi asemel ka koroonaviiruse antigeeni määramise teste,” ütles Confido Kiirkliinikute arst dr Andreas Abel.

Koroonaviiruse leviku takistamine on arsti sõnul jätkuvalt väga oluline, kuid sama tähtis on ka turvaliselt võimalikult normaalse eluga jätkamine. „PCR-testid on ja jäävad kuldstandardiks koroonaviiruse määramisel, kuid nende puuduseks on pikk vastuste ootamise aeg ja seega ei ole teste võimalik teha vahetult enne reisimist.”

Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe sõnul on praeguses olukorras, kus vaktsiin pole veel laialdaselt kättesaadav, testimine parimaks võimaluseks turvalisel reisimisel. “Kuna aina rohkem riike nõuab sisenemiseks kas negatiivse PCR testi või antigeen testi olemasolu, on meil väga hea meel, et koostöös Confido meedikutega saame pakkuda Eestist lahkuvatele reisijatele võimalust teha antigeen kiirtest vahetult enne reisi lennujaamas. See muudab reisimise kõigile mugavamaks ja kiiremaks.”

Dr Abeli sõnul on antigeeni määramise testi eelis PCR-testi kõrval kiirus. „Need võimaldavad kiiresti ja vahetult enne reisi kindlaks teha, kas inimesel on suure tõenäosusega äge koroonaviiruse nakkus või mitte,” ütles Abel. Proov võetakse vatipulgaga ninaneelust ning testi vastuse saab juba 15-30 minuti jooksul. Lisaks on koroonaviiruse antigeeni määramise eelis reisijale PCR-testi ees ka selle odavam hind.

Antigeeni test ei ole mõeldud inimestele, kellel on põhjust kahtlustada ägedat COVID-19 haigust (mh sümptomaatilised või lähikontaktsed inimesed). Testimisel tuleb kanda kaitsemaski. Testi hind koos väljastatava sertifikaadiga on 40 eurot. Sertifikaat väljastatakse pärast testi tulemuse teadasaamist e-mailile.

Testimispunkt on avatud E-R kell 11:00-18:00 ning L,P kell 07:00-16:00. Lisaks ka N-E varahommikuti kell 04:00-06:30. Testimiseks on vaja eelnevalt broneerida aeg: https://www.confido.ee/covidtest

Info riikidest, mis nõuavad riiki sisenemisel koroonaviiruse sertifikaati ja aktsepteerivad antigeenide kiirtesti tulemusi leiab Reisi Targalt veebileheküljelt.

Antigeenitestid määravad koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem — reeglina mõni päev enne kuni umbes viis päeva pärast haiguse sümptomite teket. Seega tähendab antigeenitesti positiivne tulemus suure tõenäosusega seda, et patsient on värskelt haigestunud ja veel teistele inimestele nakkusohtlik.

Lisaks Tallinna Lennujaamale on võimalik koroonaviiruse antigeene määrata päev enne reisi ka kõikides Confido Kiirkliinikutes. Confido Kiirkliinikud on pikalt avatud, 9.00-21.00 Lasnamäe Centrumis ja 10.00-20.00 Nautica Keskuses.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid