Oskad sa ära arvata, millisest maailma vaatamisväärsusest on kõige rohkem pilte tehtud? Google'i statistika andmete analüüsimisel selgus, et maailma kõige rohkem pildistatud vaatamisväärsused polegi Eiffeli torn ja Empire State Building, nagu võiks ehk ju esimese hooga pakkuda. Vaata järele, mis on tegelikult õige vastus!

Maailma enimpildistatud kohad asuvad mõistagi ka kõige populaarsemates turismisihtkohtades: New York, Pariis, Rooma on piisavalt tuntud kohad ja piisavalt suure turistidevooga, et neist jääks kaardile maha ere pildipilv.

Noolega paremale liikudes leiad kümme enimpildistatud sihtkohta maailmas (koos selles sihtkohas asuva enimpildistatud vaatamisväärsusega). Mitut neist sinul on jäädvustada õnnestunud?

Suuruselt kolmas kirik Ungaris on tähtis Budapesti sümbol ja sai nime Ungari esimese kuninga järgi.


Turistilikus Boca kvartalis asuv munakivisillutisega Caminito on väike kitsas tee, mida palistavad värvilised majakesed. See kõik on liigagi turistilik, kuid seda veidi ülepingutatud sagimist tasub pildistada.Kui heita pilk Google´i pildiotsingusse, siis enamus pilte pole tehtud mitte ruudukujulisest väljakust endast, vaid postkaardivaatest alla Firenzele.

Hôtel de Paris
on luksusliku elu sümbol ja kõik turistid olenemata oma rahakoti suurusest tahavad näidata, et nad on “rikaste ja ilusate” juures ära käinud. Pildistamiskoha boonuseks on veel see, et samas on filmitud
film GoldenEye.


Seda silda teavad kõik, kes kunagi Veneetsiat piltidelt on näinud.
just seda silda pildistatakse, ei tea enam keegi, aga see vaade on juurdunud paljude turistide alateadvusse, mis sunnib õigel hetkel õigesse kohta sattudes kaamera päästikule vajutama. Või siis seda tegema hoopis sillal seistes.

Igatahes on kaamerate ja telefonidega pilti klõpsivate inimeste hulk nii sillal kui selle suunal Veneetsia kõrgeim. Mis on väga üllatav, oleks arvanud, et fotograafe tõmbab magnetina hoopis Piazza San Marco — „Euroopa külalistetuba”, nagu Napoleon on öelnud. See on sammastega ääristatud elegantne väljak, mille ühes otsas asuvad Püha Markuse basiilika unised kuplid, kaared ja säravkuldsed mosaiigid.

Torn tähistab piiri
ja
vahel. Nii tähelepanuväärset kohta, eriti kui seda märgib efektne maamärk, lihtsalt peab pildistama. Ja nii ka tehakse, massiliselt.


Miks mitte
? See on tõesti veidi üllatav, aga statistika annab Pariisis pildistamise esikoha tuntud kabareele, mille kuulsus meelelahutusasutusena pole enam küll tipus, aga veskiga maamärki mäletatakse endiselt üle maailma.


Et turistihorde natukenegi talitseda, muudeti Güelli pargi sissepääs hiljuti tasuliseks. Kuid ikkagi pildistatakse seal alati, kui Barcelonasse satutakse. Tuntud kohaliku arhitekti Antoní
loodud ulmelise välimusega park pakub, mida pildistada.


Rooma ajalooline
on tõusnud maailmas teisele kohale — miks reisijad just seda renessansiajastu katolikku kirikut nii palju pildistavad, jääb nende miljonite turistide teada, kes viisid Google´i andmetel selle koha kõige pildistatumaks kohaks Roomas.


Jällegi võib imestada, et miks mitte vabadusesammas,
või
, aga Google´i pildistatistika näitab, et see tuntud ja erilise kujuga muuseum on kaamerate lemmik.10. Keila-Joa juga
9. Pirita jahisadam
8. Rakvere linnus
7. Viljandi lossimäed
6. Haapsalu loss
5. Kuressaare loss
4. Pärnu rand
3. Narva Hermanni linnus
2. Tartu Ülikool
1. Vaade Tallinna Toompea vaateplatvormilt

Allikad: Sightsmap, Reisijuhi arhiiv