Kuid ole enne artikli lugemist hoiatatud — karta on, et sind tabab talumatu reisikihk.

Noolega paremale liikudes saad teada, mis on need 11 paika maailmas, mis äratavad otsemaid pöörase rännukire.

Jaapani üks uuemaid kiirrongiliine ühendab pealinna Tokyot põhja pool asuva ning seni vähem külastatud Hokkaido saarega. Seega on just paras aeg selle saarega tutvust teha.

Rendi auto ja avasta saart omal käel: mine Shiretoko poolsaarele vaalavaatlustuurile, matka saare kõrgeimale tipule Asahi-dakeile, sõida lavendlipõldude vahel kulgevatel mägiteedel, libista end Toya Onsenis kuumaveeallikasse, külasta rahvarikkaid Sapport ja Hakodatet. Siis hüppa rongile ning kihuta Tokyosse tagasi.

Imelised Hokkaido maastikud. Foto: Shutterstock


Moonda ennast 19. sajandi maadeavastajaks ning rända James Forsyth’i jälgedes külast külla: Chopna, Satpura tiigrite varjupaik, Pachmarhi, Jata Shankari koopatempel.
Ööbi Sakata džunglikülas, tee safari Penchi tiigrite kaitsealale ja kohtu Shere Khani endaga.
Avasta Hiina avastamata nurgataguseid
Klassikalised vaatamisväärsused ja uued, alles avastamata paigad on ühte põimitud 20päevasesse Wendy Wu Toursi poolt pakutavasse paketti: Pekingi Keelatud linn, Hiina müür, Xiani terraccotta-sõdalased, laevareis Jangtse jõel, pandadega kohtumine Sichuan mägedes Bifengxias, jalgsimatk terrassidel laiuvatel riisipõldudel.

India looduspark

Võta ette laevaretk ning suundu kaheksapäevasele Gangese jõe tuurile. Seila Patnast Kolkatasse, kiigates teekonnal ka kaldale jäävaid vaatamisväärsusi: 18. sajandist pärit viljaait Patnas ja sikhide tempel, Nalanda Pawapuri Jain tempel ja Bateshwar tempel, mida kaunistavad 6. sajandist pärit hindude puunikerdused.
Rendi rikša ja võta Mungeris ette sõit elust kihavas Mughal sadamas ning vaata Bhagalpuris Lõuna-Aasia jõedelfiine.
Loojang Gangese jõel

Mine rännakule mööda üht maailma suurimat ajaloolist kaubateed — Siiditeed. 12 000 kilomeetri pikkune 47 päeva kestev reis Pekingist Istanbuli kulgeb läbi Hiina, Kõrgõzstani, Turkmenistani, Usbekistani, Iraani ja Türgi. Reisi vältel saad imetleda enam kui 15 UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat objekti, teiste hulgas Tabrizi turgu Iraanis ning terraccotasõdalaste armeed Xianis. Mäed, trepid, orud, kohalik elu — kõik see kokku moodustab mandritevahelise reisi.
Siiditee

Terrakotasõdalased

reisfirma Dragoman pakub 15päevast reisi Andidest
.

Iguacu juga mõlemalt poolt nii Brasiiliast kui Argentiinast, ning seejärel saad oma hinge vabaks lasta
asuvas rantšos, matkata Santa Teresa rahvuspargis, vaadelda Cabo Polonios merilõvisid, külastada maailmalinnu
ja
.

Merilõvid


Muutunud jääolud tähendavad seda, et Põhja-Jäämeri on nüüd navigeeritav. 28päevane väikeste laevade retk pakub võimalust vaadelda metsikut loodust kogu oma ilus: vaalad, morsad, jääkarud, rändlindude parved, polaarrebased. Valluta Euraasia kõige idapoolsem neem Dežnevi ja kõnni Franz Josefi maal, mis on vaid kiviviske kaugusel Põhjapoolusest.

Franz Josephi maa

Sõida mööda Suure Kanjoni kallast kuni klassikaks kujunenud kiirteeni Route 66, naudi kõrbevaateid ja kauboielu. Heida pilk Hooveri tammile, enne kui tuledes plinkiva Las Vegase poole suundud.
Suur Kanjon

Võta ette kuuepäevane luksuslik rongireis Dublinist Corki. Külasta Blarney kindlust, ratsuta, käi Killarney rahvuspargis, proovi kalastada ja pistrikuga jahti pidada.
Seejärel suundu põhja, Belfasti poole. Käi läbi Giant Causeway’st, Carrick-a-Rede köissillalt ja maitse Bushmillsi viskit.
Belfast


Tegemist on 22päevase rongireisiga Ameerika ühelt rannikult teisele.
,
, Lake
, Rocky mäed, Suur Kanjon (sealne raudtee tähistab tänavu 115. aastapäeva),
.

san francisco


Võta Aasia lennureiside hinnalangusest maksimum ja avasta 16päevase Punase jõe tuuriga Vietnami ja Hong Kongi.

Alusta valgusest säravast Hong Kongist ja maitsvast Hanoist. Seejärel suundu Punasele jõele. Peatu külades, templite juures, Gia Thanhi kaljude varjus ning suundu otse Halong lahte.

Halongi laht