Neid paiku tahaks tõepoolest oma silmaga näha! Kui muidugi piisavalt julgust on. Loe ja vaata videotest, kuidas neid nähtusi üritatakse seletada ja kas see ka õnnestub.

Need seitse müstilist nähtust leiad noolega paremale liikudes. Põnevat lugemist ja vaatamist!

Fotod: Shutterstock

Atlandi ookeani põhjaosas moodustunud kolmnurka Florida, Bermuda ja Puerto Rico vahel peetakse üheks tihedaima liiklusega kaubateeks maailmas. See tee on kurikuulus laevade ja lennuvahendite müstilise kadumise poolest.

Müsteerium: Paljud kirjanikud on väitnud, et selles piirkonnas asub ookeani põhjas kadunud linn Atlantis ning kummalised kadumised on selle linnaga seotud. Teised arvavad, et juhtumid on tulnukate süü.

Tegelikkus: On mitmeid võimalikke looduslikke põhjuseid. Selles piirkonnas tekib troopilisi tsükloneid, kus Golfi hoovus võib väiksemad paadid ja lennukid kursilt maha tõmmata. Kusjuures statistika näitab, et see pole kaugeltki tihedaima õnnetussagedusega piirkond.

Vaata ka videot:See gootiaegne loss asub
47 km põhja poole. Loss oli ehitatud 13. sajandil nii sügava augu kohale, et keegi polnud selle põhja näinud. Seepärast peetakse lossi põrguväravaks.

Müsteerium
: Õudusjutud räägivad, et august ronivad välja olendid, kes on pooleldi loomad ja pooleldi inimesed. Lossi ehitamise ajal olla pakutud surmanuhtlusega vangidele võimalust laskuda köiega auku ja ette kanda sealsed leiud. Esimene mees olla hakanud mõne sekundi järel karjuma ja oli tagasi maapinnale jõudes vananenud 30 aastat.

Tegelikkus
: Tol ajal räägiti, et loss oli mõeldud saama Ottokar II halduskeskuseks. Lossi juurde ei ehitatud aga ühtegi kaitserajatist, veekogu ega teed. Samuti polnud loss ühegi linnapiiri juures. Paljud aknad on hoonel võltsid ning lossil pole ka treppi, millega teisele korrusele saada. Milleks iganes veidrat lossi ka ei ehitatud, usuti põrgu teooriat väga kiivalt.
Vaata ka videot:


Metsa suurus on hämmastavad 250 hektarit ning sellele viidatakse oma kummituslike lugude tõttu sageli kui puitunud Bermuda kolmnurgale.

Müsteerium: Metsas kasvavad kummalise kujuga puud ja taimed. Seal on nähtud seletamatuid ilmutusi ja kummituslikke nägusid tehtud fotodel. Külastajad on sageli väitnud, et tunnevad seal olles tugevat ärevust. Kohalikel on tekkinud nahalööbed, põletused ja sügelemine. Puude vahel olles kipuvad elektroonilised seadmed jumpsima. Hoiu Baciu metsas on raporteeritud ka UFO nägemist. Metsa keskel on lai lage ala, kus kasvab vaid mõni heinatutt. Seda peetakse paranormaalse aktiivsuse epitsentriks, isegi teise dimensiooni portaaliks.

Tegelikkus: Põhjus teadmata. Teadlased on sealset fenomeni uurinud. Kuigi nad usuvad, et sellel on teaduslik põhjendus, siis pole nad päris kindlad, mis selleks on. Metsa on ehitatud ka rattapark ning seal mängitakse paintballi, seega ei tundu sealne olukord nii kohutav midagi.

Vaata ka videot:


Amelia Earhart oli esimene naispiloot, kes lendas üle Atlandi ookeani. Kui ta proovis 1937. aastal ümbermaailmareisi teha, siis jäi Amelia koos oma kaaspiloodi Fred Noonaniga aga Vaikse ookeani kohal kadunuks. Mingeid jälgi neist pole tänaseni leitud.

Müsteerium: Ühe teooria kohaselt lendasid nad planeeritust kaugemale ja pidid maanduma asustamata saarel, kus nad lõpuks surnuks nälgisid. Vähem usutav teooria on aga, et tegemist oli ameerika spioonidega, kes tulistati alla, püüti kinni ja hukati jaapanlaste poolt. Või et Earhart oli kogu kadumise lavastanud, et oma identiteeti muuta. Loomulikult usuvad mõned, et süüdi olid ka tulnukad. Millegipärast põhjendavad mõned inimesed kõike tulnukatega.

Tegelikkus: Pole kindlalt teada, kuid arvatakse, et Earhart ja Noonan lendasid Howlandi saarelt mööda ning pärast kütuse otsasaamist kukkus lennuk ookeani ja uppus.

Vaata ka videot:

Veel müstilisi tulesid! Neid kettakujulisi valguskogusid on nähtud Austraalias juba väga ammu, tavaliselt horisondi kohal hõljumas. Mõned on kirjeldanud, et tuled paistsid neile lähenevat, teisi jälitasid need autosõidul.

Müsteerium: Tulnukad! Austraalia folkloori järgi on Min Min tulesid edukalt taga ajanud inimestele see elu viimaseks seikluseks.

Tegelikkus: Sellele pole selget põhjendust. Tuled võivad olla looduslik geofüüsikaline fenomen nagu marsi gaas. Põhjenduseks võib veel olla optiline illusioon Fata Morgana, kus valguslaine paindumine ehk refraktsioon põhjustab nähtuse, kus horisonditagune valgus paistab hoopis selle kohal. Kõige tõenäolisemaks põhjuseks on aga hoopis sealsed bioluminestseeruvad öökullid!

Vaata videot:Metsad on tavaliselt müstilised kohad puude vahel elutseva tõttu, mitte puude enda pärast. Kõveras metsas on aga just puud esiplaanil. See on hiis umbes 400 männiga, mille tüved on hämmastava kõverusega, suunaga põhja poole.

Müsteerium
: Lisaks tulnukate seosele on arvatud, et piirkonnal on ainulaadne gravitatsiooniline tõmme, mis on põhjustanud deformeerunud kasvu. Samuti on põhjusena välja pakutud, et puud on väikeste istikutena jäänud paksu lume või natside tankide alla.

Tegelikkus
: Kõige tõenäolisemalt on puud inimese abiga tahtlikult selliseks kasvatatud, et saada laevaehituseks head materjali. Tegevus katkestati sissetungiga riiki Teise maailmasõja ajal. Nii jäid puud edasi kasvama ja inimesi hämmastama pikkadeks aastateks.

Vaata ka videot:

Tuleb välja, et Bielefeldi pole olemas.

Müsteerium: Bielefeldi pole olemas mitte füüsiliselt, vaid ideena, mida on levitanud müstiline grupp, keda teatakse ainult “nendena”. Ametivõimude kaasabiga ongi jäetud mulje, nagu linn oleks olemas.

Tegelikkus: Bielefeld on täiesti olemas. Seal elab üle 300000 inimese. Nimelt oli asi selles, et Bielefeld oli nii tähtsusetu väike linn, et sellest sai internetis nali. Kuna nii vähesed olid seal käinud või teadsid sealt kedagi, siis levis nali, et sellist kohta pole tegelikult olemas. Seda nalja on aga liialt tõsiselt võetud ja see hakkas tõena levima.

Vaata ka videot:

Allikas: www.gapyear.com