Kas sina oled mõnes maailmakuulsas vaatamisväärsuses pettunud ja kas see on mõni nendest, mis siin nimekirjas toodud?

Noolega paremale liikudes saad teada, mis on need maailmakuulsad vaatamisväärsused, mis suure tõenäosusega suure pettumuse valmistavad. Mitut neist oled oma silmaga näinud?

Allikas: 1cover.com.au

Fotod: Shutterstock


See on üks vaatamisväärsustest, mida kõikide sõnul tuleb näha. Kuid kohale jõudes võib tunduda nagu oleks valesse kohta sattunud. Brüsseli kuulsaim kuju on pisikesest pissivast poisist. See ongi kõik.


See on natukene sarnane Pissiva Poisiga. Pisikene kuju istuvast merineitsist, mis on saanud mingil põhjusel üheks Taani populaarseimaks vaatamisväärsuseks.

Roomasse reisides oodatakse enamasti midagi erilist ja võimast. Selle asemel leiab aga vana trepi, mis viib ühest ebahuvitavast kohast teise.

Maal ise pole pettumust valmistav. Seda on hoopiski fakt, et ühte ruumi on kogunenud niivõrd palju inimesi, et maalile pole võimalik piisavalt lähedale saada, et seda päriselt imetleda.


Tuleb tõdeda, et paljud reisivad sinna vaid selleks, et kuulsat koletist näha. Kuid koletise asemel leiavad nad eest ainult ühe suure ja külma veega järve.


Pariisi juures on üks parimaid vaateid Eiffeli torn, kuid torni otsast pole ju Pariisi parimat vaadet, Eiffeli torni, näha.

See vaatamisväärsus sobib inimestele, kellele pakuvad huvi käejäljed ja kõnniteed. Kuulsuste allee on üllatavalt maitsetu osa Los Angelesest ega paku turistidele peale kõnniteel olevate kuulsate nimede mitte midagi.


Kui maadeavastajad Mayfloweri pardal Ameerikasse jõudsid, siis märkisid nad ühele kivile oma saabumisaasta (1620). See muidu täiesti tavaline kivi asub ikka Plymouthis ja on turistide seas väga populaarne.


See on üks maailma kuulsamaid randu. Tegelikult on tegu aga täiesti tavalise rannaga. Enamasti on kõik kuulsad päikseloojangu pildid, kus inimesed liival jalgpalli mängivad, tehtud hoopiski Ipanema rannas.


Kõik, kes veedavad oma puhkuse käies maitsetutes muuseumites vahakujusid Kardashianidest vaatamas, saavad selle, mida nad väärivad. Selleks on pettumust valmistav kogemus koos paari lameda pildiga, mis võib-olla mõne üksiku sõbra ära lollitavad.


Stonehenge juures on huvitav selle tekkimislugu või pigem selle puudumine. Kuidas need kivid sinna said ja miks need seal on? See on päriselt huvitav, kuid vaatamisväärsuseks on lihtsalt hunnik kivisid, millele pole võimalik isegi lähedale saada.

See väike maaliline Belgia linnake on rikutud miljonite turistide poolt, kes seda imetlema on läinud.

Jah, paadid, mis on täidetud toiduainetega, ei pruugi olla igapäevane nähtus, kuid kui neid juba üle mitme näha, pole nendes tegelikult midagi erilist.

Seal tuleks keelata ka turistid. Seda juba sellepärast, et tegelikult pole seal midagi huvitavat. Sealt on võimalik koos teiste turistidega õlg õla kõrval läbi kõndida ja oodata, et midagi imepärast juhtuks, kuid ootamatult saabub linna teine ots ja kõik ongi läbi.

Tolkieni fännide jaoks võib see vaatamisväärsus väga hinnaline olla, kuid tavalistele filmifännidele võib palju huvitavam olla hoopiski hiiglaslik võtteplats Uus-Meremaal.