Sel nädalavahetusel on erilisel moel külalistele valla kogu põhjarannik. Nädalavahetus „Pealinnast piirilinna“ hõlmab maitseid ja matku, merevaateid ja mõnusat majutust. Igaüks saab soovituste abil oma teekonna ise kokku panna.

Eeloleval laupäeval on see ainus öö aastas, kui tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta avavad oma uksed kõik Eesti muuseumid, et tähistada aasta suurimat Eesti muuseume ühendavat ettevõtmist, muuseumiööd. Kõigile, kes armastavad teatrit ning soovivad seda panna armastama ka oma lapsi, on teretulnud rahvusvahelisele nukuteatrite festivalile Teater Kohvris Viljandis.

Tallinnas on Kalamaja, Tartus Karlova päevad. Klopitakse puhtaks aiakiiged, avatakse tagahoovid, pannakse sooja ahjud, grillid ja pannid.

Türi Lillelaat on üks tugevamaid kaubamärke nii Eestis kui ka Soomes, mis on endale aegade jooksul välja võidelnud aiatööde hooaja stardipüstoli hoidja au. Ainult porgandiseemnetega pole mõtet piirduda, vaid tasub välja mõelda oma kõige pirtsakamad soovid, sest kohale sõidab 700 kaubapakkujat!

Kes tahab oma pere veenda jooksuharrastuse kasulikkuses, võtku osa Maijooksust. Esiteks saab 7 kilomeetrit üpris ruttu läbi ning pere veendub, et ei kao see ema jooksma minnes midagi nii kauaks ära, teiseks leidub ema joostes tegevust ka isadele ja lastele. Tõrva Ekstreemjooks on peale võistlejate mõeldud imetlejatele, kes saavad läbida 100 m pikkuse distantsi takistusi ning pisikuga nakatatult on loodetavasti järgmisel aastal juba ise stardis.

Pealinnast piirilinna. Foto: Visit Estonia